DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Dragonheart /Universal Pictures/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Pretensioonitu humoorikas muinaslugu rüütlitest ja viimasest draakonist, headusest ja kurjusest, sõprusest ja reetlikusest. Tegelikult on see lastefilm. Samas - kas mitte enamus Hollywoodi toodangust mitte suurte rahadega tehtud lastefilmid pole? See siin pole kaugeltki kõige hullem juhtum.

Põhjuseks, miks ma leidsin, et see disk riiulis leiduda võiks, on selle filmi teatud revolutsiooniline osa spetsiaalefektinduse ajaloos. Tegu on esimese filmiga, kus tegutseb digitaalselt loodud täiesti funktsioneeriv tegelaskuju - draakon Draco, kelle mittedigitaalne hääl äratuntavalt Sean Connery oma on. Ja too draakon on tõepoolest ikka üsna elus elukas. Sellest, millist vaeva nägid Steven Spielbergile digitaaldinosaurused aretanud arvutivõlurid, võib aimu saada kettal leiduvast ohtrast lisamaterjalist. Siinkohal võiks mainida näiteks seika, et Draco näo animeerimiseks Sean Connery suured plaanid absoluutselt kõigist tema filmidest eri emotsioonide kaupa videokassettidele jäädvustati.

DVD - Taas kord on Universal Pictures hakkama saanud väga meeldiva paketiga. Lisaks kolmes keeles filmile endale leidub siin antud loo loomisest jutustav pikk ja detailne dokumentaallugu, mis spetsiaalefektihuvilisele suureks maiuspalaks, trailer päris mitmes keeles, hulk telereklaame ja pildimaterjali ning tagatipuks kommentaariheliriba, mida sisse lülitades kogu filmi pikkuses rezissööri selgitusi kuulata võib.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee