DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The City Of Lost Children /Sony/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Nii kummalist filmi näeb tõepoolest harva. Prantslased Jean-Pierre Jeunet ja Marc Caro, kes koos ka teise eurofilmipärli "Delicatessen" taga, on niivõrd vinge visuaalse nägemisega mehed, et kuigi antud asja sisu on väga ja väga veider, on teda ikkagi päris mõnus vaadata. Jeunet on ju ka Ameerikas tunnustust saanud, tema lavastatud on neljas "Alieni" film. Isiklikult eelistan siiski siinkäsitletavat kui oluliselt huvitavamat nähtust.

Muidugi on sellise filmi õnnestumine kollektiivne saavutus, siia on oma panuse andnud veel mitmed tuntud ja tunnustatud tegijad. Muusika on Angelo "Twin Peaks" Badalamentilt, kostüümid aga Jean-Paul Gaultier'lt, moegeeniuselt ja briti telesarja "Eurotrash" saatejuhilt, kelle loodud on ju ka teisegi prantsusmaist algupära oleva kinotüki "5th Element" kostüümidekuhil. Ka tegevuspaikade materialiseerijad, kuigi mulle tundmatud, vajavad täit tunnustust. Jules Verne'i lugusid meenutavad mehaanilised vidinad ja aparaadid, nagu ka kogu linn oma majade ja kanalitega, mis ülisuurde angaari üles ehitati, on vapustavad. Eriti, kui arvestada, et tegu ei ole mitte Hollywoodi kassatükiga, vaid Euroopa kunstfilmiga. Sellisega, mis lihtsalt sama võimas välja näeb, kuid mille loomiseks on hulga ja hulga vähem raha võtta olnud. Siiski on siin filmis leida ka tipptasemel kompuutritrikke, mitte küll dinosauruseid, piirdutakse peamiselt üheainsa dresseeritud kirbuga. Samas on ka unestseenid arvutifiltreist läbi lastud, mis niigi veidrale lainurkobjektiivi-maailmale veelgi veidrust lisab.

Lugu ise on tõepoolest üsna segane. Isegi üht peategelast kehastanud Ron Perlman teatab kommentaariribal, et ei saanud mitte midagi aru, kust siis veel mina. Mingi imelik paha onkel varastab väikesi lapsi, et nende unenägusid omastada. Ta ise nimelt ei näe unenägusid ja vananeb seetõttu ülikiirelt. Ühe varastatud lapse (kes muuseas kogu loo jooksul ohjeldamatult õgib), vanem "vend" on samamoodi sõnakehv tsirkuse jõumees, kes kadunut otsima läheb...

Tegelaskujude hulgas on nii Dominique Pinon' kehastatud kuus kääbust, tänavalapsi vargatööle sundivad siiami kaksikuist krõhva(d), kaesilmsed, mehaanilise masina abil nägevad lasteröövlid... Juhtumite hulgas on näiteks veidraim uksemuukimine, mida näinud olen, teostatud juustu, hiire ja kassi abil ning pisipoisi jõuluvanane painajaunenägu...

Disk - nentida, et pilt on viimase peal, oleks juba tavaline asi öelda, kuid siiski - selle filmi pilt on tõepoolest erakordselt hea. Värvigamma ja kasutatud optika loodud eriline ruumilisus koos kvaliteetse kodeeringuga teevad sellest ühe demoketta, kui taas kord vaja kellegile DVD eeliseid tõestada. Ka muu värk on tasemel. Kommetaaririba seejuures on üks muhedamaid, mida kuulnud olen, seda vaatamata rezhissööri mitte just üliheale inglise keelele. Ka näitab hiiglasekasvu Ron Perlman end sellel kui üks äärmiselt sümpaatne ja haruldaselt mõnusa huumorimeelega kuju.

Ahsoo, kommentaarist selgub muu huvitava hulgas, et Perlmani tegelase veider slaavilik aktsent (mis nii prantsuse- kui ka ingliskeelses variandis kuulda on) peaks viitama tegelase päritolule mõnest Balti riigist... :-)

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee