DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Bound /Republic Pictures/

Autor: Ivar l Kommentaare: 323 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

See film siin on üks mu kõigi aegade lemmikuid. Olen kohanud tegelikult väga vähe kinotükke, millel niivõrd perfektne käsikiri ja teostus. Kusjuures, jube mõeldagi, nägin ma seda esmakordselt tegelikult üsna juhuslikult, lihtsalt ühel tuttaval on too videokassett. Kole, kui häid filme veel olemas võib olla, selliseid, millest ma kuulnudki pole...

Huvi tekkimine "Boundi" vastu oli aga täiesti põhjendatud - tegu ju Wachowski (hääldus - vatshovski) vendade Larry ja Andy esimese rezhissööritööga. Wachowskeid teab aga nüüdseks ilmselt iga filmihuviline, nende kirjutatud ja lavastatud on "esimene tõeline 21. sajandi film" - "Matrix".

Milles siis värk? Maffia rahapesija Ceasar (Joe Pantoliano, kes "Matrixist" Cypherina tuttav) elab oma tibiga (Jennifer Tilly) korteris, kuhu naabriks asub eksvangist Corky (Gina Gershon). Tollel on ülesanne seal korralik remont teha. Selle asemel aga kisub kahe näki vahel asi kuumaks ja kui mängu tuleb kohvritäis verist maffia raha, otsustavad nad keerulise ploti abil sellele oma värvitud küüned taha ajada. Asi läheks peaaegu korda ka, kui...

Tegu on praktiliselt kultusfilmiga, sest ei tollal pea tundmatud tegijad ega minimaalne eelarve (kõigest uskumatud 4,5 miljonit!) ei andnud põhjust loost kassategijat kujundada. Täiesti teenimatult, sest kui minu käest küsida, ei oskaks ma öelda, kumb film coolim on, kas "Matrix" või "Bound". Visuaalselt on igatahes mõlemad absoluutselt viimase peal, muuseas on mõlemais ka sama operaator - Bill Pope. Lisaks on stoori siin isegi kõvem kui kuulsas järeltulijas.
Ühes asjas tuleb Wachowskytele veel au anda. Kui ma püüan mõelda kolmele kõige coolimale filmikangelannale, siis meenuvad esmajoones "Viienda Elemendi" Leeloo ja Trinity ning Corky. Kaks viimast on ju Wachowskite väljamõeldised. Tase.

Disk - kuigi too ketas on tegelikult üsna vana väljalase, mille menüüd oma liikumatuses ja lakoonilisuses antiikseina mõjuvad, on film ise nii hea, et mind vähemalt küll asi ei häirigi. Kuigi siin ei ole ei tegijate biograafiaid ega tekstijutte, midagi siiski leidub - treiler, tiitrid, prantsuskeelne heli ja mis peamine, kõige karmim kommentaar, mida eales kuulnud olen. Hm, ma vist kordan juba ennast... Kuid siiski, selle filmi kommentaaririba on ikka täiesti omaette ooper, midagi nii ülevoolavalt lõbusat pole ühelgi DVD-l kõrva hakanud. Põhjuseks ilmselt see, et rahvast tollest salvestusest tavapärasest rohkem osa võtmas, lisaks Wachowskitele ja peategijatele lisab oma hüsteerilise osa ka filmis pisiosa teinud Susie Bright, kirjanik ja autorite "lesbikonsultant". Tolle tädi jutt läheb kohati ikka üsna üle võlli... :-)

Tegelikult veel üks huvipakkuv asi - ma avastasin "Boundi" üle vaadates Wachowskite "kaubamärgi"! Ehk siis kõigis nende filmides leiduva ühiselemendi. Kõigi kolme vendade käsikirjutatud filmi - "Assassins", "Bound", "Matrix" - lõpus paneb peategelane ette mustad päikeseprillid... :-)

NEETULT vingelt üles filmitud lugu. Jahedam kui rectangular array of mathematical quantities.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee