DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The Blair Witch Project /Artisan/

Autor: Ivar l Kommentaare: 53 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

1994. aasta oktoobris kadusid kolm tudengeist filmitegijat Marylandi metsadesse. Aasta hiljem leiti nende esemed, sealhulgas salvestatud filmimaterjal.

Nii algab film Blairi nõia legendist. Noor hakkaja rezhissöör Heather Donahue otsustab sõita Burkittsville'i, et koos sõprade ja kaastudengite Joshua Leonardi ja Michael Williamsiga valmistada koolitööks dokfilm sealkandis liikuvaist lapsi tapva nõia legendidest. Nad laadivadki matkakolud autosse, ostavad kaasa toiduvarud ja asuvad teele, filmikaameraga oma dokumentaali ja videokaameraga iseendi tegevust jäädvustades. Peale intervjuusid linnas ja selle ümbruses, suunduvad nad metsa, et leida kusagil sealkandis asuv vana surnuaed. Ja eksivad ära... Tagasiteed otsides on nad sunnitud öid veetma, kuulatades kummalisi hääli... Ja leides hommikuti telgi ümbert öö jooksul tekkinud kivikuhjakesi ning puude otsast okstest inimkujusid. Ja nii võtavadki nad lindile koolitöö asemel kogu enda eksirännaku selle traagilise lõpuni...

Tegu on ühe viimaste aastate kõmulisema filmiga. Esiteks on kogu asi äärmiselt sarnane tõeliste dokumentaallooga. Asjale lisab pikantsust see, et kolm peategelast selles oma pärisnimede all esinevad. Teiseks on asi ka kommertsiaalsest küljest lähenedes erakordne. Vaatamata sellele, et tegu odava, kõigest 22 000 dollarit maksma läinud ja algselt videos monteeritud tudengifilmiga, tekitas filmi ajutrusti loodud websait www.blairwitch.com säärase kõmulaviini, et "Blair Witch Projectist" on tänaseks saanud ilmselt kõige tasuvam film läbi aegade - ainuüksi USA kinodes tõi ta sisse üle 140 miljoni dollari.

Disk - ega kettalgi viga pole. Liikuvad menüüd on sama närvesöövad kui too väriseva pildiga film ise. Pildi kvaliteeti ongi raske hinnata, sest nagu öeldud, on värviline osa sellest pärit videolindilt ja must-valge filmilt. Masterdatud on asi siiski kinokoopialt, mis andvat asjale veidi ühtlasema ilme. Lisaks tollele veidi alla pooleteisttunnisele filmile on kettal veel üks film - "Curse of the Blair Witch", pseudotelefilm, kus räägitakse tolle nõialegendi ajaloost, näidates hulka "tõelisi" ajaleheväljalõikeid ja ajaloodokumente, kajastatakse kolme kadunud tudengi otsinguid ja intervjueeritakse mitte ainult "teadlasi", "detektiive" ja "eksperte", vaid ka peaosalisi kehastanud kolmiku tõelisi omakseid ja tuttavaid. Päris vinge idee iseenesest... :-) Lisaks on diskil tegijate kommentaar, mis annab pildi mitte vaid filmi tegemise tagatoast, vaid ka fännide rüüsteretkedest võttepaikadesse; "äsjaleitud filmikatkeid", treilerid, arvutivärki ja lõpuks reklaamklipp ühele esimesele DVD-18 kettale - Stephen Kingi teleseriaali "The Stand" kuuetunnisele väljalaskele.

Üldiselt on see ikka päris jube lugu ja ei sobi nõrganärvilistele.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee