DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
101 Dalmatians /Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Nüüd olen ma kahevahel. Ühest küljest on Di$ney Kompanii üks bunch of suckers. Teisest küljest oli mul hea meel postist esimest tõelist Walt Disney animatsiooni leida. Ühest küljest on tegu liialt kalliks hinnatud DVD-dega. Teisest küljest on selge see, et ühe Disney multika vaatamiskordade arv korralikus majapidamises (vähemalt juhul, kui seal lapsi leidub) on kõvasti suurem kui mistahes teisel filmil. Ühest küljest on neil ketastel väga vähe lisakraami. Teisest küljest on filmid ju ise tasemel. Ühest küljest sunnib Buena Vista liiga pikalt rohelisi valgetäheliste ähvardustega täidetud piratismihoiatusi vahtima. Teisest küljest on selge, et kui midagi üldse piraadistatakse, siis on need Disney filmid. Eriti nii kvaliteetsel kujul kui neid DVD-ketastelt leida võib...
Seega, minaeitea. Aga okei, aitab halinast, nüüd asjast.

"101 Dalmaatsialast" on animafilm, mille tegemisel Walt Disney ise kaasa lõi, asi jõudis ekraanidele 25. jaanuaril 1961. Film räägib loo kahest dalmaatsia koerast, nende peremehest-naisest ja viieteistkümnest kutsikast. Ja kurjast tädist Cruellast, kel kasukaneelud peal käivad ja kes kaks parmu palkab, kogumaks kokku kohutavat kuhilat kahevärvilisi kutsikaid. Teadagi, miks.

Paljudele see film ei meeldi, kuna tegu on tavapärasest erineva looga. Juba vorm on teistsugune, siin eksperimenteeriti esmakordselt Xeroxi masinaga, mis ümber "trace'imata" animaatorite joonise multikilele kanda aitas. Samas laadis on ka taustad, mis kokku ongi andnud veidi karmima ja Disney tavalugudest karedama ilme. Ka ei kuku siin keegi ilmaasjata laulma. Samas on too film näiteks Jaapanis üks populaarsemaid Disney multilugusid üldse... Ka on sellest uuemal ajal pärisfilm tehtud. Nii et ilmselt igaühele oma.

Disk - pilt on hea.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee