DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Hercules /Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

See on ka Disney disk. Seega, kõik eelnev kehtib ka sellesinase kohta. Ainult vahega, et siin koeri suurt silma ei hakka. Ka on ta oluliselt uuem asi, üks väga väheseid, mida ma ka kinos näinud olen. Mis iseenesest ei tähenda midagi, sest üksvahe ei viitsinud ma üldse kinos käia.

Uuematel Disney filmidel kipub kõigil üks viga olema - nad lõpevad liiga äkki ära. Mitte et nad lühikesed oleks, lihtsalt olemasolev aeg on valesti jagatud. Värk läbi, tegelane õnnelik, suu kõrvuni, okei, aitab küll, tiitrid käima, püsti, sall kaela ja minema! Enne veel kui vaene laulja, kellele tiitrite taga ketrava loo eest maksnud, suu lahti saab teha. Enne noid tiitreid võiks ikka lasta kasvõi mõnekümne sekundi jagu tegelastega hüvasti jätta... A noh, kaup on kaup.
Tegelikult on siiski see film kohati päris hea. Eriti head on tüübid, tegelaskujud on ikka võimatult mõnusalt stiliseeritud küll. Muuseas, sama mees - Gerald Scarfe, kes kontseptsjoonised tegi, kujundas omal ajal Pink Floydi "The Walli" joonisosad. Kadedaks ajab igatahes. Oskaks ka nii.

Ka arvutititega tehtu on suisa supertase, ülidünaamiline hüdra oma paljude peadega ei mõju hetkekski kohatult "kolmdeeliselt".

Ketas - mis ketas? See on ju Disney disk?!? Okei, vaata ja imesta, midagi siin on. Pisike dokjupike, moosine küll, kuid midagi siiski näitab ja mingil arusaamatul põhjusel Ricky Martini hispaaniakeelne muusikavideo. Miks just see ja mitte miski muu mõnskem, käib üle mu mõistuse. Aga mis see ei käi...
A muidu, pilt on jumalast hea.

Lisandus peale mõne aja möödumist - tegelikult siiski on "Hercules" üks stiilsemaid Disney animatsioone üldse. Ja kui mitte ennast häirida lasta faktist, et (nagu tisnil tavaliselt) on lugu algupärandist paiguti oluliselt erinev, ja sellest, et kohati tõotavast toormaterjalist liigse kiiruga üle kapatakse, on tegu päris hea asjaga. Isiklik praktika näitab igatahes, et see film oma soulilike muusikanumbrite ja muhedusega on just see, mida kehvas tujus taustale pöörlema torgata. Muidugi on oluliselt abiks James Woodsi häälitsetud Hades kogu oma väga vingelt animeeritud õeluses. Ja üldse, "Hercules" on tõepoolest selline joonisfilm, millest on midagi õppida igal joonistajal. Ja mis veel hullem, asi muutub iga vaatamiskorraga aina paremaks.

Ja veel - uus, mittelimiteeritud seeriasse kuuluv väljalase sellestsamast DVD-st on hoopis koledama pildiga kesta pakendatud.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee