DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Pinocchio /Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 52 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

"Pinocchio" oli niisiis esimene tõeline täispikk Walt Disney joonisfilm, mis DVD-le jõudis, tehes otsa lahti esialgu veel kaheksale limiteeritud väljalaskele. Uuemate uudiste valguses aga suisa pea kõigile Disney lugudele, mis järgnevate aastate jooksul ilmnema peaksid. Kas ka ilmuvad, jääb tulevikus tuvastamiseks...

Tegu on niisiis tõelise klassikaga. Esimene Disney pikk film, "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" jõudis kinodesse 21. detsembril 1937, teine, toosama puunuku lugu, 7. veebruaril 1940. Toda filmi tehes tegelesid joonisgeeniused veel paljuski nonde nõksude ja trikkide, seadmete ja töövahendite väljanuputamisega, mille abil viimased viiskümmend aastat on oldud maailma multifilminduse lipulaevaks. Tõsi küll, Disney surmale järgnes tugev kriis ja peataolek, kuid viimasel aastakümnel on taas enam-vähem reele saadud. Kuigi mitte päris, sest enam ei ole nad ainsad joonisfilmijad ja konkurentide loodu on sageli oluliselt huvitavam kraam.

Aga see film on tõepoolest tase. Kuivõrd hästi on asi animeeritud, kasvõi näiteks kassipoeg Figaro, on hämmastav. Oli ju tollal animatsiooni testimiseks ainus võimalus pildid filmilindile võtta, mis tegi protsessist oluliselt aeglasema ja kohmakama kui see on tänapäevasel arvutitega hellitatud ajal. Mõelge ise - juba esimese Eesti Vabariigi ajal tegi Disney seltskond filme tasemel, milleni suur osa maailmast pole siiani küündinud. Ja mitte ainult mult pole tasemel, ka kaamera liikumine "pildi sees" on kohati hämmastavalt keeruline. Ja akvarelltaustad niivõrd detailirohked ja ruumilised, et uskumaks, et tegu joonistusega, peab asja raamatulehekülgedele trükituna silmitsema. Näiteks kasvõi raamatu "The Illusion of Life" lehekülgedelt, mis on kõigi aegade võimsaim animatsiooniteemaline raamat ja mis mul, ehee, olemas on. :-)

Disk - loomulikult siin lisamaterjali ei ole, kui naljakas vanaaegne kinotreiler välja arvata. Kuid ausalt öeldes kaalub see, et mul on kodus võimalik "Pinocchiot" niivõrd kvaliteetselt vaadata, üles kogu ladestunud di$neyvastasuse. Olen ma tegelt' ju nii mõnegi plaadi eest rohkem maksnud, ette tellides oli võimalik ka nood kallid disnidiskid kätte saada 40%-lise allahindlusega.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee