DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Mulan /Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Neljas disk Disney multikate limiteeritud DVD-de seriaalist, seekord siis taas üks uuemaid. Täpsemalt aastast 1998, vaid "Tarzan" (1999) on käesolevaks peale seda veel linadele jõudnud.

Film pajatab (muidugi tavapäraselt disnilikus redaktsioonis) kuuldavasti igale hiina lapsele tuttava loo Mulanist, tüdrukust, kes oma vana isa eest meesterõivais sõjaväkke läks ja mis siis kõik sai. Samas tuleb tunnistada, et mittehiinlase jaoks on lugu päris hästi õmmeldud ja ei kärise praktiliselt kusagilt. Kui ära harjuda, siis ei käi enam närvidele ka draakonike, kelle häält tehes Eddie Murphy oma tavalisi neegernaljatusi pillub. Joonistamisele ei ole aga hoopiski midagi ette heita, asi on, nagu alati, viimase pealselt stiliseeritud ja animeeritud ja vinge.

Disk - kui nüüd kristalselt aus olla ja unustada, kuivõrd sisukalt konkurendid oma joonispärleid serveelida on osanud, siis pole noil valgekarbilistel asjadel suurt viga midagi. Ei kujuta nad muidugi ka midgi erilist ja kui kellelegi DVD-d demoda tuleb, siis valiks pigem midagi muud. Samas on karbid kõrvuti asetades ilusad ja pilt väga hea, midagi häirivat võib selles leida vast vaid anamorfse pildi omadustest kasu lõikav megaekraaniga teleriista omanik. Lihtinimest, mõistku ta siis inglise, prantsuse või hispaania keelt, rahuldab asi selliselgi kujul täiesti. Ning kui too tavainime hetkel filmi vaadata ei viitsi, võib ta vahelduseks paarist muusikavideost multiga pikituna poisipeaga blondiini või slaavipärase füsionoomiaga ilmselgelt ajutuid ameerika nolke pimemuusiku suupilli saatel laulmas kaeda.

See on lisakraami koha pealt praktiliselt kõik. Samas, eelmainitud "Tarzanist" on Di$ney ilmutamas kogunisti kahte erinevat DVD-versiooni. Üks nii-öelda tavalisele inimesele ja teine, suisa kahekettane, neile, kes detailselt tolle joonisloo sünnilooga tutvuda tahavad. Ja muidugi on valmis selle eest ka rohkem maksma.

Kui Di$ney seesuguse lähenemise üldisemalt kombeks võtab, võib vast isegi nende kallal irisemise ära lõpetada. Ja võib-olla hakkan siis minagi taas tolle firma nime kirjutades "s"-tähte kasutama. Niikaua aga - film hea, kuid väärinuks oluliselt hoolivamat omanikukätt.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee