DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Depeche Mode The Videos 86>98 /Warner/Reprise/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

Ma ei ole kunagi depeshnik olnud. Muidugi, kaheksakümnendate keskpaiku (ajal, mil plankudele vaid kahte asja - "haiguste ravi" ja siinkäsitletava bändi nime soditi) mõned lood mulle meeldisid. "A Question Of Time" ja teised toovad "Peter's Pop Show'd" meenutades suisa mõttelise nostalgiapisara silma. Kuid siiski, tollal tundus DM pigem venelaste bändina. Eestlased kippusid midagi muud eelistama, Duranit või The Cure'i kasvõi.

DM on tegelt täiesti omaette subkultuur. Arvutu hulk mitte vaid tolle grupi välimust, vaid ka muusikat kloonivaid isikuid kannab üle ilma selle eest hoolt. Tõesti, minu uskumuse järgi on igal maal vähemalt üks kohalik Tepeshmõud. Ise olen telekast igatahes näinud Eesti ja Soome omi, rääkimata Venemaa "Tehnologiast", kes isegi Rock Summerile maabus. Veidrad kujud, need depeshnikud. Kusjuures kult tundub sama siduv kui startrekindus.

Enivei, tegelikult on DM päris hea bänd, arvan ma nüüdsel aal ise. Seda enam, et nende ülesaste Tartus (mis kuulus ju sellesama albumi/video promotuuri) on parim soologig ja üldse üks paremaid kontserte, mida ma Eestis näinud olen. Täiesti harukordne - suurem hulk kohalolnuist tundus laulusõnu peast teadvat! Seda olin ma (kui Dr. Albani "It's My Life" refrään välja arvata), senini vaid välisfestvalidel kohanud.

Disk - ma ei ole küll päris kindel, kuid ilmselt on täpselt sama programm leida ka VHS-il. Kvaliteet on siin muidugi hoopis midagi muud. Tegelikult on pilt filmi lõikes üsna erinev, põhjuseks muidugi videod ise. Uuemad asjad on viimase peal pildiga, vanemad aga vahel meelega väga teralisele ja mustvalgele lindile üles võetud. Üsna üllatav oligi seetõttu leida, et just too esimene pool on kettale kodeeritud räigelt kõrge bitrate'ga - praktiliselt pidevalt on tasemeks 9 megabitti sekundis!

Programm on tegelikult päris hea. Alguseks pisuke intervjuukollaazh, siis järjest videod, mis tuttava sümboolikaga sisse juhatatud ja lõpuks ca 25 minutit pikk film, kus asjaosalised kajastatud perioodi albumid üle käivad ja igaühe kohta asju ütlevad. Sõna saavad kõik bändiliikmed - nii David Gahan, Andrew Fletcher, Martin Gore kui ka aastal 95 lahkunud Alan Wilder. Lisaks lisavad oma arvamusi asjast Mute Recordsi boss Daniel Miller, produtsendid Gareth Jones, Flood ja Tim Simenon ning suurema osa siinolevate videote lavastaja Anton Corbijn, mees, kes suures osas ka albumite ja kontserdilavade kujundaja. Päris huvitav ja muusikaga piisavalt pikitud dokumentaal.


Sisu: Interview with Depeche Mode/Stripped/A Question Of Lust/A Question Of Time/Strangelove/Never Let Me Down Again/Behind The Wheel/Little 15/Everything Counts (Live)/Personal Jesus/Enjoy The Silence/Policy Of Truth/World In My Eyes/I Feel You/Walking In My Shoes/Condemnation (Live)/In Your Room/Barrel Of A Gun/It's No Good/Home/Useless/Only When I Lose Myself/Depeche Mode - A Short Film


Kokku on kraamil pikkuseks ca 125 minutit, seega päris pikaks ajaks kuulamist/vaatamist.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee