DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Out of Sight Collector's Edition /Universal/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

Aeg-ajalt ikka satub kinodessegi filme, mis positiivses mõttes üllatada oskavad ja meelde jäävad, kuigi saali astudes midagi väga erilist oodata ei oskagi. Üks neist on kohe päris kindlasti "Out of Sight", kinolugu, mis ebaõnnestunud reklaamikampaania tõttu USA-s teenimatult väikese kassa tegi. Hm

... "Gattaca" kõrval on see juba teine mulle ette sattunud Danny De Vito poolt produtseeritud asi, mis, olles viimase peal film, puuduliku promokampaania ja ebaõnnestunud treileri tulemusel teenimatult vähe tähelepanu saanud. Selle filmiga on veel see veider lugu, et tema meiemaine nimi mul kohe mitte kuidagi meelde ei jää... Mis pagan ta nimi küll oli?... A polegi tähtis. Oluline on see, et tegu on neetult hea filmiga.

Ma ei ole eriline George Clooney austaja, olgu ta siis valges kitlis või mõnes muus univormis, kuid selles filmis ta absoluutselt särab. Nii sarmikat pangaröövlit pole küll ühelgi teisel filmil pakkuda. Ilmselt on oluline osa ka sellel, et kaaspeaosaline Jennifer Lopez särab sama suurelt vastu. Tema kehastatud Karen Sisco on tõeline politseitibi, kes mõjub imekombel absoluutselt usutavana nii oma liibuvaid rõivaid kui tuliseid ja külmi relvi kandes.

Lugu ise on tegelikult lihtne. Taas kord kinni kukkunud Clooney Jack Foley saab aimu, et finantsistist kaasvang on oma varad lihvimata teemantite näol kindlasse kohta peitnud. Vanglast väljunud, võtab ta semu Buddyga ette tee Detroiti, kus mõned ekskolleegid sama sihiga tegutsevad. Et asi liiga lihtne poleks, on mängus ka inspektor Sisco, kes Foleyle põgenemisel ette sattus ja kes mõlemad, kuigi eri pooltel seadust, vastastikusele tõmbele järele andes oma teedel taas ja taas ristuda lasevad...

Väga hea film seega, mis loodud ( nagu muuseas "Get Shorty" ja Tarantino "Jackie Brown") Elmore Leonardi raamatu põhjal. Kusjuures, mõnusa kõrvalepõikena teevad siin Michael Keaton ja Samuel L. Jackson põgusa etteaste oma teistest filmidest tuttavamates tegelaskujudes... Erinevalt raamatust on filmis sündmustik mõnevõrra segi puistatud, mis asjale veelgi vunki lisab, samas lihtsameelsemal vaatajal arusaamist raskendades. Olin isegi kinos tunnistajaks, kus onkel oma mammilt korduvalt seletust nõutas, et ree peal püsida... David Holmes'i viimasepeal portisheadlik muusika, hulgaliselt vingeid kõrvalosalisi, nutikas ja ettearvamatu ülesehitus ning nagu mainitud, erakordne ekraanikeemia, mis peategelased suisa sädemeid pilduma paneb - sellest koosnebki antud lugu, mida ma isiklikult pean üheks oma lemmikuimaks kinoasjaks.

Disk - taas kord on Universal oma Collector's Edition seeriaga meeldivaga maha saanud. Dokfilm, treiler, rezhissööri ja käsikirjutaja kommentaar, paras ports väljajäetud stseene ja film ise moodustavad mõnusa meelelahutuspaketi.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee