DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Heavy Metal /Columbia/TriStar/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

"Heavy Metal" ei ole tegelikult film vaid hoopis ajakiri. Ajakiri, mis alustas USAs ilmumist aastal 1977 ja mis omakorda oli tegelikult prantsusmaise väljaande "Metal Hurlant" tõlkekoopia.

Seega, ei mingit pistmist kolemuusikaga. Erinevalt originaalist ilmub too väljaanne siiamaani ja kujutab endast päris paksu väljaannet, mille sisuks suures osas Euroopa päritolu koomiksid. Sisuks neil tavaliselt kõikvõimalik fantaasiavärk - paremal juhul erootikasugemetega kosmoseseiklus või siis midagi Tolkieni sarnast. Halvemal juhul pretensioonikalt üles joonistatud sisutühjus või poor excuse to draw metallbikiinides hiigelpüssi silitavaid tsikke. Ühesõnaga, vormilt efektne ja vahel sisultki huvitav koomiksivärk. Ilma irooniata, kusjuures.

Tolle ajakirja lugusid kasutades valmistati Ivan Reitmani juhtimisel 1981-ks aastaks täispikk joonisfilm, mis eelnevale kirjeldusele päris hästi vastab. Leiti lood, mille filmiõiguste omandamised liialt probleemseks ei läinud ja lisati Moebiuselt näpatud visuaaliat. Nimest lähtuvalt muretseti soundtrackile hulk tolleks ajaks juba moodsa metallimuusika esindajaid Black Sabbathist ja Nazarethist Stevie Nicksi ja Blue Oyster Cultini. Ja sündiski tõeline kultusmultifilm - oli see ju üks esimesi katseid Ameerikas otse täiskasvanuile suunatud animatsiooniga turule tulla.

Asi on tõepoolest kultusfilm - "Heavy Metal" kujunes Columbia kõige populaarsemaks kataloogiproduktiks, mida alatihti kõikvõimalikel öösistel filmi- ja muidufriikide üritustel esitatakse. Kuna kasutatud muusika põhjustas hiljem juriidilisi probleeme, ei olnud toda filmi tegelikult päris pikka aega videopoodides üldse saadaval. Kui 1998. aastal lõpuks lugu taas videokassetile jõudis, tõusis ta pauguga tabeli tippu, nügides kõrvale kõik uued ja kuumad kinotükid.

Nagu öeldud, koosneb film mitmetest lõdvalt seotud, eri stiilides ja hoopis eri kohtades valmis joonistatud multilugudest, mida seob üheks kimbuks mingisugune roheline "pahadusekera", mis kõikjal kataklüsme korraldab. Filmi lõigud ongi tegelikult nii zhanrilt kui stiililt väga erinevad, kuid imekombel püsib tervik siiski koos ega pudenegi väga laiali. Muidugi, ühist leiab, kui otsida. Enamuses lõikudes on leitud näiteks põhjust gravitatsioonieirava varustusega naisterahvaste (lahti)rõivastumist joonistada...

Disk - nii pilt kui heli on digitaalselt parandatud, mistõttu VHS-versiooniga on DVD-lt tulvavat mõttetu võrrelda. Lisaks leiab kettalt tohutult lisavärki, väljajäetud filmikatkendeid, sealhulgas suisa algversiooni liikuvate storyboardidena, heliriba filmiteemalise raamatu tekstiga, dokfilmi ja pildigalerii, kus muuhulgas näiteks ka kõik "Heavy Metal" ajakirja kaanepildid.

Kokkuvõtteks üsna omapärane multikas, mis tegelikult paneb mõtisklema maailmas praktiliselt tundmatu Sojuzmultfilmi toodangu seas leiduvate pärlite üle... Veidral kombel meenutab filmi alguses vilksatav tegelane tugevalt "Kolmanda planeedi saladust"...

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee