DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Pink Floyd The Wall /Sony Music/Columbia Music Video/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

Pink Floydi legendaarne müürialbum on siis nüüd lõpuks, peale mitmekuist edasilükkumist, DVD-l. Mulle isiklikult tuli see isegi kasuks, sest nii sain selle diski endale kõigest 15 dollariga...

Sisu tutvustada pole vast siinkohal vaja, neile, kes tõepoolest ei tea, milles asi, võib öelda, et aastal 1979 andis Pink Floyd oma toonase ninamehe Roger Watersiga välja topeltalbumi, millest sai üks nii grupi kui üldse progeroki kuulsamaid. Mõni aasta hiljem, aastal 1982, valmis Alan Parkeri juhtimisel sellel põhinev muusikafilm. Ehk sisuliselt ülipikk muusikavideo, sest dialoogi siin peaaegu ei esine. Jutte muidugi on, kuid suurem osa neist on juba albumiltki tuttavad. Lisaks muusikutele ja rezhissöörile tuleb esile tuleb tõsta veel kahte asjaosalist - peategelasest rockstaar Pinki kehastavat Bob Geldofi ja Gerald Scarfe'i, kes lõi filmiloo legendaarsed joonisfilmiosad.

Disk - esmalt tuleb tunnistada, et menüüd on siin päris kavalalt tehtud. Veidi küll häirivad pisut pikavõitu algusfilmikesed, kuid neist saab ka üle hüpatuda. Samas, kõigest suunaklahve vajav navigeerimine on üks mugavamaid, mida olen kohanud. Kõigil menüülehekülgedel on nimelt neli valiknuppu.
Üldse on tervikuga kõvasti vaeva nähtud. Pilt on briljantne ja äsjamasterdatud, heli aga otse loomulikult Dolby Digital, seega kuulates igast kaarest kõlav. Heli headus on tegelikult isegi probleem, sest dünaamikavahemik on metsik - kui keerata koduoludes ja kaaskodanikke arvestades häälenupp muusika järgi paika, siis praktiliselt ei kostu osa lisadialooge kätte. Kui aga timmida heli nende järgi, lööb muusika maja laiali... Kõrvaklapid?
Ja film pole kaugeltki ainus siinleiduv asi. Lisatud on kaks dokfilmi, üks ilmumisaegne, teine spetsiaalselt DVD jaoks komponeeritud. Kokku on neil mahuks oma 70 minutit. Siis veel Watersi ja Scarfe'i kommentaaririba, originaaltrailer, pildimaterjali, filmist välja jäetud loo "Hey You" videolõik, tuntud kooliloo video ja muudki. Ning mis eriti huvitav, Sony on sellele diskile lisanud ka spetsiaalse selgituste ja testhelidega osa, mille abil võimalik oma Dolby Digitali väljastavad võimendi ja kõlarid optimaalset heli tekitama aidata.

Kokkuvõtteks - parim muusikaketas, mida senini kohanud olen, materjalirohkuselt võrreldav vast vaid Biitlite "Kollase allveelaevaga".

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee