DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Lady And The Tramp /Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

Kui eelmine Di$ney animatsioon, mille ma DVD-l omandasin - vaid paar kuud enne Walt Disney surma linastunud "Jungle Book" - kujunes oma lombakuses pettumuseks, siis see siin, "Leedi ja Lontu", on nii hea asi, et sai suisa suureks sürpraisiks.
See, järjekorras viieteistkümnes Disney täispikk filmilugu kuulub stuudio nn. "teise kuldaega", perioodi, mil oli üle saadud sõjaaegsest kriisist ja asuti taas lühilugudest koosnevate asjade asemel täispikki multilugusid tootma. "Cinderella", "Alice in Wonderland" ja "Peter Pan" olid juba ekraanil, aastal 1955 järgnes neile seesinane koeralugu. Animafilm, mille spagetisöömisstseen raudkindlalt filmiklassikasse kuulub.

Lugu, nagu ikka, on lihtne. Ma ei hakkagi seda siinkohal ümber jutustama. Loo moraali võib vast kokku võtta nii, et iga koer on väärt, et tal oleks peremees, iga koera jaoks on parim just omaenda peremees. Ja kui perre pisikesele kutsale lisaks veel ka pisikesi inimesi sigineb, ei tohi looma hooletusse jätta. Kõik see tehakse selgeks hiirestuudiole omasel südamlikul, kuid siiski piisavalt mitteläilal moel.

Teostus on, nagu ikka, tipptasemel. Koerad on äärmiselt hästi ja ilmekalt animeeritud, täiesti fantastilised on ka maalitud taustad, eriti veel vihmaseid linnaöid kujutavad. Ka loo kompositsioon on paigas - seekord ei esine mingeid tüütavaid kõrvalliine, vaid lugu kulgeb just nii, kuis peab.

Nagu tavaliselt, leiab siitki hulga muhedaid pisidetaile. Koduhoidjaks saabunud tante kaks hellitatud siiami kassi näiteks on tõelised rafineeritud sigudikud, keda küll kahjuks vaid ühe laululoo jooksul näha saab. Nende etteaste on tõeliselt hea. Kuigi hiinlased on selle peale ilmselt solvunud... Ka koerad, olgu tõug Venemaalt, Mehhikost või Shotimaalt, kõnelevad otse loomulikult oma päritolupaiga viisil inglise keelt murdes. Ühesõnaga, meelidiv ja tõeliselt ajatu asi, mis mingilgi moel omas ajas liigselt kinni pole. Seda aga ei ole sugugi lihtne saavutada, vähemalt, kui vähegi plaanis nalja visata...

Disk - traditsiooniliselt ei leia ka sellelt Di$ney diskilt peale filmi midagi. Muidugi, film on hea ja karp ilus, kuid selle hinna eest võiks ju ometi olla miskit-KI veel lisatud... Tõsi küll, heli on ju saadaval ka hispaania ja prantsuse keeles, kuid see ei loe. Pilt ise, kuigi teleriekraanil hea, on detailsel uurimisel samuti kehvem kui võiks, softipoolne ja annab ühtlastel värvialadel märku kõvasti pressitud jpegile omastest servadefektidest.

Kokkuvõtteks - kuna see film on arvatud kümne Disney "Plaatinakollektsiooni" asja hulka, mida edaspidi film aastas ilmutatakse, on enam kui kindel, et see disk tõepoolest peagi müügilt kaob. Taas oodata on teda alles aastate pärast. Seega, kes tahab DVD-l omada seda tõepoolest mõnusat multilugu, peab kiirustama. Poed ei saa seda alates jaanuar 2000-de lõpust enam juurde tellida.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee