DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Run Lola Run /Columbia/TriStar/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

Sony Pictures Classics on taas ilmutanud vana maailma filmi, mis minu tähelepanu köita suutis. Lugu jooksvast Lolast on valmis nikerdatud Saksamaal, kuid erinevalt enamusest eurofilmidest üsna hoogne ja kiire ja sellisena näiteks Sundance'i filmifestivali publikuauhinna ära teeninud asi.

Stoori on lihtne. Lola boyfriend Manni on veidi närviline tüüp, kes unustab pollareid nähes kilekoti metroovagunisse. Kilekotis aga on 100 000 marka, mida kuller Manni naljavaesele kiilaspäisele kurikaelale toimetab. Nüüd, kus rong läinud, on selge järgnev asi: kui kahekümne mintsi pärast raha ei ole, on Mannikese eluküünla leek sama hästi kui ära puhutud. Mispeale Lola otsustab appi tõtata, äsja skuutrist ilma jäänud inimesena suisa jooksujalu. Ja jooksma ta kogu oma erepunapäises ja pisut matsakas "leeloolikkuses" kukub ja jääbki.

Loo teeb huvitavaks mitu asja. Esiteks muusika, montaazhi, multi ja kaameratöö loodud tempokas tamp, milles film edasi edeneb. Teiseks ülesehitus - nimelt kulgeb asi nagu arvutimäng. Ebaõnnestunud lõpplahenduse ilmnedes "resetib" Lola loo ja teeb oma jooksu uuesti (nüüd siis veidi targemana) läbi. Seetõttu on ka toimuv ja tagajärjed erinevad, viies hoopis erineva lõpplahenduseni. "Mängu" ongi võimalik filmis üle jälgida kolmes variandis...

Disk - olles saksa film, on siin kettal kaks inglise ja kaks saksakeelset heliriba (5.1DD ja 2DS), lisaks peategelanna Franka Potente ning rezhissööri-käsikirjutaja Tom Tykweri ingliskeelne kommentaar, muusikavideo ja mõned trailerid.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee