DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Little Mermaid /Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

1989. aasta 17. novembril esilinastunud "Väike merineitsi" oli 28. täispikk Disney joonisfilm ja ühtlasi see, mis paarkümmend aastat vindunud stuudio uuele tõusuteele juhatas.


Tõepoolest, seitsme- ja kaheksakümnendad möödusid Disneyl justkui mingis udus, kus valminud filmid suures osas vaid multihuvilistele teada ja tuntud on. Peale merineitsit aga võttis asi hoopis teised tuurid - "Beauty and the Beast", "Aladdin", "The Lion King", "Mulan", "Tarzan"... Pea kõik uuemad disnikad on olnud kinosündmused. Ka pani just merineitsi taas aluse traditsioonile, kus Disney filmi muusika on üks tõsisemaid kandidaate parima filmiloo Oscarile. See film sai neid koguni kaks - parima loo ja parima muusika eest. Kandideeris aga koguni kaks lugu sellest filmist - lisaks võitnud palale "Under the Sea" pretendeeris ka "Kiss the Girl".

Film on päris hea. Sisu, see tähendab lugu merineitsist, kes printsi armub ja jalgade eest oma hääle ohverdab, on päris hästi komponeeritud ja orkestreeritud. Kuigi tegelikult ju uuemapoolne asi, on filmi väilisilme väga retrolik ja meenutab Disney esimesi multilugusid. Imelikul kombel on kohati märgata ka multikonarusi, mis muidu ju Disney toodete puhul ilmvõimatu asi on. On see märk stuudio eelnenud allakäigust?... Näiteks on kalasabaliste kodanike ujumisliigutused kohati imelikuvõitu, ka on vee animeerimisel asi kohati kahtlaselt mannetu. Samas on suurem osa siiski päris kobe ja tuttaval tipptasemel. Ka lugu on päris hea, peategelanna meeldiv ja kõrvaltegelased muhedad. Nagu tavaliselt, on pahad põnevamad kui head, a see pole mitte ainult multikate, isegi mitte vaid filminduse probleem.

Üks väga huvitav asi veel - Di$ney on tuntud selle poolest, et juba ekraanidelkäinud fimidest ilmnenud kahemõttelisusi kõrvaldab. Tsensuuri alla on sattunud näiteks nii "Lõvikuningas" kui "Roger Rabbit". Seetõttu on eriti hämmastav (ja rõõmustav), et selle diskil üks säärane alles on... ;-) Mis sellel diskil siis leidub? Pulmastseenis on kirikuõpetaja talaar strateegilisest paigast ilmselgelt VÄGA punnis. Sihukest asja juba juhuslikult mitmeid kordi üle ei joonistata... Vaata ise, kui ei usu... :-) Tegelikult on see kül põlv, nagu hiljem näha.

Disk - nagu ikka. Tee mis tahad, Di$ney esimene DVD-hunnik on ikka üsna haledakene küll. Ei mingit lisamaterjali. Ka ei ole disk anamorfne (kuigi võiks, film ju laiaekraanine) ja on lisaks sellele kodeeritud nii, et arvutikraanil ilmselgelt MPEGile omaseid defekte tuvastada võib. MIKS nad kvaliteetsemat kodeeringut ei harrasta, beats me. Uus, "Tarzani" DVD olevat küll viimase peal kvaliteetse pildiga... Loodame, et see on märk, et asjad paranevad ja tulevased DVD-d esimesest üheksast kvaliteetsemad olema saavad.

Samas, seda diski ei saanud lihtsalt ostmata jätta, sest "Mermaid" kuulub kümne plaatinafilmi hulka. Too DVD on juba moratooriumis ja kuna plaatinafilme ilmutatakse üks aastas, on poevarude ammendumisel halvemal juhul selle filmi uus versioon taas müügis alles kümne aasta pärast.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee