DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Natural Born Killers: Director's Cut /Trimark/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 25. August 2001
.

Oliver Stone võttis Quentin Tarantino loo kahest poolsegasest massimõrvarist Mickeyst (Woody Harrelson) ja Malloryst (Juliette Lewis), kirjutas selle omamoodi ümber, vihastas Tarantino sellega välja, filmis asja üles ja sai räige loo, mis burgerimaise meedia mõrvarite kaasosaliseks kuulutas. Samas sai lugu nii räige, et paljudele point kohale ei jõudnudki.

Nüüd on see vastuoluline film ka DVD-le jõudnud. Kusjuures mitte too, mida kinos näha sai. Kettal on hoopistükis "direktori lõige", mis veelgi hullem kui kinos nähtu. Nimelt tehti kinovariandis 125 kärbet, et asi "R"-reitingut väärt oleks. See on aga sisuliselt USA vaste meie kunagisele "alla 18 keelatule"! Muidugi, Briti tsensorid käisid järelejäänu veelgi üle, kuid meie kinodes nähtu oli siiski sama mis USA-s. Seetõttu oli DVD-l mitmeid kohti, mis tuttavad ette ei tulnud. Tom Sizemore'i kehastatud detektiiv Jack Scagnetti poolt tapetud tibi oli kuidagi palju pikemalt palju paljam... (NB! Soovitan tähelepanelikult jälgida, kus ja kas on tibi rinnahoidjad... ;-) Nad nimelt ilmuvad ja kaovad vaheldumisi! :-) Tommy Lee Jonesi vanglaülem Dwight McClusky pea lõigati otsast ja aeti teibasse... Robert Downey Jr.-i reporter Wayne Gale'i kätte tulistati võimas auk... Ma ei ütleks, et see kõik filmi oluliselt karmimaks muutis. Film oli sama hea ja sama tapvalt tihe ja mõjuv kui kinosekraanil.

Disk - Tasemel asi. Kuigi imelikul kombel polnud minu eksemplaris vahelehte, on tervik siiski muljetavaldav. Film ise väga kvaliteetne, kuigi üles võetud väga kõikuva kvaliteediga kandjaile ja pilt minu meelest mitteanamorfne. Lisamaterjali leidub küll ja veel - kommentaar, dokfilm, Stone'i sissejuhatustega varustatud alternatiivlõpp ja treilerid nii sellele kui kolmele muule filmile.
Lisaks on siin kuus filmist välja jäetud stseeni, mis iseenesest head, filmis leidudes aga minugi meelest kahele mõrtsukale kaasaelamise küsitavaks oleks muutnud. Ashley Juddi tegelaskuju pliiatsisurm kohtusaalis, intervjuu kahe jalutu kulturistiga, kes ikka Mickeyt fännivad, kuigi just too mootorsaega neid lühendas, preeriakohtumine indiaanlastega ja veel mitu filmi mitte mahtunud lõiku on siiski päris huvitavad vaadata. Nagu ka kõik muu. Ja kui filmi ennast manustades heli valjuks keerata, siis blows Leonard Coheni hääl vaataja juba alguses lihtsalt away.

Tehnilise poole pealt oli mul aga mõningaid probleeme. Hollywood+ ja Xing ei suutnud mõningaid kettal olevaid asju mängitada. Samas, tegu ilmselt mitte plaadi vaid pleierite probleemiga, sest Creative ja PowerDVD said asjaga hakkama.

Kokkuvõtteks - neile, kes selle filmi vastu allergiat ei oma, on DVD-l leiduv päris tasemel asi vaadata. Huvitav ja õpetlik ei ole mitte ainult see, mida Stone ise lisamaterjalides asjast pajatab, vaid ka see, milliseid läbikomponeeritud katkendeid tõeline meister filmi kui terviku parandamiseks välja julgeb ja raatsib rookida.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee