DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The Corrs - Live at Royal Albert Hall /Warner Music Vision/

Autor: Ivar l Kommentaare: 1 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 27. August 2001
.

The Corrs on ilmselt üks maailma ilusamaid bände. Samas on nende tugeva iiri folgi mõjudega popmuusika täiesti vaba igasugusest edetabelinukulikkusest. Üleüldse on tegu väga meeldiva kollektiiviga, kel vaieldamatult soont lugude loomisel.

The Corrs on perebänd Iirimaalt, Dundalkist. Kolm õde ja vend Corrid on kõik äärmiselt musikaalsed ja andekad inimesed, kes oma tuntuse kuhjaga ära on teeninud. Seda kinnitab ilmselgelt ka siinne tipptasemel kontsertsalvestus. Sel DVD-l leidub The Corrsi etteaste Ühendatud Kuningriikide hinnatuimas saalis, Royal Albert Hallis. Toimus see 17. märtsil 1998, seega iirlaste suurimal pühal, Saint Patricku päeval.

Kuigi raadiost kostes võib The Corrsi muusika lihtsalt meeldiva taustana kõrvust möödagi minna, on peale selle kontserdi nägemist raske ennast mitte fänniks nimetada. Esiteks on kõik kolm õde lihtsalt väga ilusad, mõjudes samas delikaatsete ja haldjalikena. Samas osutuvad kõik neli Corrsi tõesti äärmiselt musikaalseteks. Jim mängib kitarre ja klahvpille ja naeratab lähedale tikkuvale kaamerale sõbralikult, Sharon viiuldab ka kõigile tuntud rahvamuusikat nii, et publik püsti seisab... Caroline ei jää trummarina milleski maha oma meeskolleegidest ja Andrea, ametlikult Iirimaa ilusaim naine, on täielik ingel, olgu lauldes või tinavilet puhudes. Oma osa annab ka Mick Fleetwood, kes mõnes loos külalistrummariks.

Kontserdi sound on väga hea. Juba tavastereona on täiesti tunne, nagu oleks ise kohal. Tõepoolest, mina ei tea, on see DVD või mis, kuid vägisi jääb mulje, et ma ei ole eales näinud ja kuulnud kvaliteetsemat kontsertsalvestust. Heli on absoluutselt paigas ja stuudiosalvestuse vääriline. Corrse aitavad veel perevälised bass ja kitarr, kuid kõige muuga saavad vennad-õed ise ülihästi hakkama. Ka pilt on päris hästi monteeritud ja kvaliteedilt tõeliselt hea ja detailirohke.

Nüüd DVD. Warner on isepäine karbitegija, see on teada. Muusikadiskide jaoks on nad välja mõelnud veel ühe erilise leiutise, nimeks "Super Jewel Box". Sisuliselt on see pikaks venitatud läbipaistev CD-karp, mis muidu sama suur, kuid oluliselt õhem kui konkurentide kestad. Samas on ta ka väga raske ja tundub sama õrna ja purunevana kui tuntud CD jewel case. Seega tegelikult ilus, aga ebapraktiline asi.

Plaat ise on suhteliselt lakooniline. Sundkorras ära vaadanud liialt pikad hoiatused ja animeeritud logod, algab film. Menüüdesse minnes saab valida, kas lugeda tiitreina laulusõnu või koguni vaegkuuljaile mõeldud allteksti, kus kogu räägitu ja ka helitausta selgitavad lisamärkused kirjas. Millegipärast ei sisalda tiitrid küll algava loo nime... Peatükimenüüst saab otse loomulikult valida mistahes loo, mis koheselt käivitub. Üldiselt on menüüd päris kenad, veidi oleks küll võinud siia lugemist ka lisada.

Tegelikult on see disk kahe poolega. Pildiliselt on mõlemad täpselt samad, erinevus on helis - ühel küljel asub tavastereoversioon, teisel Dolby Digital hääl. Toda helisüsteemi omamata on soovitav kasutada tavalisele kõlaripaarile optimeeritud heli.

Kokkuvõtteks - väga hea kontsertülesvõte, mille pilt ja heli viimase peal on. Kõigile deeveedeelastele, kes iiri muusikast lugu peavad, on see ketas küll vaat et kohustuslik asi omandada. Seda isegi tulevikus, siis, kui muusikaga DVD-de valik tänapäevasest oluliselt suurem saab olema. Neile, kel see kontsert telest tuttav ette tuleb, võib öelda, et DVD variant on peaaegu poole tunni võrra pikem.


Lood: Introduction / When He's Not Around / No Good For Me / Love To Love You / Forgiven Not Forgotten / Joy Of Life / Intimacy / What Can I Do / The Right Time / Queen Of Hollywood / Dreams / Haste To The Wedding (Parts 1+2) / Runaway / Only When I Sleep / Hopelessly Addicted / I Never Loved You Anyway / So Young / Toss The Weathers.

Pikkus umbes 85 minutit.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee