DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Sixth Sense /Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 27. August 2001
.

Bruce Willis on tasemel kuju. Vaatamata sellele, et tal võimalus iga liigutuse eest megasummasid kasseerida, teeb ta meeleldi kaasa ka lihtsalt huvitavates asjades, nagu näiteks "12 ahvi". Ka "Kuues meel" on film, mille tegemiskulud kõigest 12 miljoni kanti jäid. Samas on ta ainuüksi USA-s sisse toonud 300 miljonit ja möödunud kõigi aegade rahatabelis sellega isegi mõnest "Tähesõjast". Filmi meeletu kommertsedu ja Oscaritest ilma jäämine ei muuda aga midagi. "Kuues meel" on tõepoolest väga hea ja täielik tase.

Kuigi tegu ju nii-öelda õudukaga, ei ole siin filmis kahte asja. Esiteks kõiksugu spetsefekte, mis sageli suisa peosaliseks kipuvad ning teiseks kääksuvat ja närvesöövat taustamuusikat. Selle asemel on delikaatne, kuid seda mõjuvam heliriba, kus pillidele lisaks inimeste (ja loomade) hingamist kasutatud. Koos rahuliku, kuid samas kohati päris keerulise kaameratööga on M. Night Shyamalan, kes nii rezhissöör kui käsikirjutaja, suutnud jäädvustada väga endassehaarava filmiloo. Loo, millest enne vaatamist on kasulik võimalikult vähe teada.

Dr. Malcolm Crowe (Willis) on lastepsühholoog, kes püüab aidata 9-aastast Cole Seari (Haley Joel Osment). Cole'il on probleem. Ta nimelt näeb surnud inimesi... Eelnevat kuulutab iga sellest filmist rääkiv reklaamlugu ja see on ka kõik, mida filmi nägemata teada tasub. Seega on see ka kõik, mida mina siinkohal sisust kirjutan.

Nüüd DVD-st. Buena Vista suudab alati millegi ebameeldivaga üllatada. Imelik kohe, kuidas mõned ikka oskavad. Karp on imelik, plaadi väljavõtmiseks tuleb seda kõvasti painutada ja kangutada. Kui DVD mängimas, selgub, et lisaks tavahoiatustele tuleb enne menüüsse jõudmist üle vaadata-kerida mitu sundtrailerit, mis oma igavuses neetult tülikad on. Ka iseenesest kenades menüüdes liikumist markeerivad alljooned on väga koledad. Hämmastav kobakäplus igatahes.

Jama on ju selles, et film on väga hea. Nagu ka tegelikult diski sisupool, sest loo läbi vaadanuna on huvitav vaadata kõike seda, mis asja tausta valgustab. Filmi- ja intervjuujuppe on päris mitu, nagu ka treilereid ja väljajäetud lõike. Igatahes oli meeldiv õhtu, mis toda diski esmakordselt vaadates veedetud sai. Sest, nagu öeldud, on film tase ja oma edu igati väärt. Vist tõepoolest parim asi omas vallas, mida mina olen juhtunud nägema.

PS: "Sixth Sense'i" DVD tegi rekordi - teda müüdi esimese nädalaga 1,1 miljonit. Seega kaks korda rohkem kui "Matrixit"!

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee