DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The Abyss: Special Edition /20th Century Fox/

Autor: Ivar l Kommentaare: 525 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 27. August 2001
.

James Cameroni "Titanicut" teavad ilmselt kõik. Kuid see, et ta ka varem veega seotud riskantseid filme teinud on, on vähem teada.Suures osas vee all toimuv "Abyss" on samuti äärmiselt keeruline film, mille valmimisel kalleid ja keerulisi ülesandeid lahendada tuli. Näiteks ehitati mahajäetud tuumajaama maailma suurim võttebassein, milles filmiti suur osa materjalist ja kus nii näitlejad kui kogu võttemeeskond veealuseid võttepäevi veetsid.

USA tuumaallveelaevaga juhtub õnnetus. Toomaks välja võimalikke ellujääjaid ja tuumalõhkepäid, palgatakse lähedaltöötava uut tüüpi ujuva veealuse puurplatformi meeskond asja uurima. Kuid lisaks allveelaevale leiavad nad senikülastamata ookeanisügavustest hoopis midagi muud...

See DVD on oma ilmumise hetkel vägagi tõenäoliselt kõige infomahukam omasuguste seas. Van Ling, mees, kes asja ehitanud, töötas ise filmi efektitiimis ja on tänaseks üks tunnustatumaid DVD koostajaid. Ime siis, et see disk nii muljetavaldav sai...

Hõbedases topeltkarbis on raamatuke ja kaks diski. Esimesel neist leidub film ise, tänu DVD hargnemisvõimalustele nii originaalse kinoversioonina kui mõni aasta hiljem valminud 28 minutit pikemas variandis. Lisaks saab siin tavatiitrite kombel ekraanile valida tekstikommentaari, mis pildis toimuva taustu selgitab. Teine ketas on aga täielikult lisakraami päralt. Siin on üks tunnine ja mitmeid lühemaid (kuid mitte tingimata lühikesi) dokfilme. Siin on kogu stsenaarium, täielikud storyboardid, vähemalt 11 Cameroni filmide treilerit ja täiesti haaramatu hulk teksti- ja pildilehekülgi, mille koguarv on tuhandetes. Kõik see meeletu materjal asub hämmastavalt lihtsalt navigeeritavates menüüdes, mis 3D kujul nii platvormis endas kui ümbritsevas meres liikuda võimaldab.

Eelmainitu ei olnud kaugeltki kõik, mida "Abyssi" DVD pakub. Kes suudab kõik selle läbi vaadata, on ilmselt veetnud DVD seltsis päevi ja on saanud teada praktiliselt kõik, mida ühest äärmiselt keerulise valmimislooga filmist teada annab saada. Ainus kõikjal kõlav DVD-kriitika puudutab filmi ennast - pilt ei ole anamorfne ja on seetõttu kehvem kui võiks olla. Samas võib põhjus leiduda lihtsalt filmi suures pikkuses ja DVD mahupiiranguis. Andestatav asi seega.
Tase ja verstapost DVD ajaloos on see disk sellele vaatamata.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee