DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Spaceballs /MGM/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 2. September 2001
.

Mel Brooks on tuntud tegija, kes päris mitmed filmizhanrid oma kinolugudes komöödiaks on keeranud. See siin on aastast 1987 pärinev kosmoseparoodia, mis ei ole päevakohatu ka nüüd, ajal mil Lucas ise uute kosmoseigavustega oma legendi lammutamas. Ma ei arva, et see Brooksi kinotükkidest just parim on, kuid omal ajal seda telekast nähes mõjus asi küll üsna naljakana. Kusjuures päris hästi tehtuna, sest ei puudu siit ei lasermõõgad, kosmosesõidukid ega kuldsed robotid.

Tõepoolest, äratundmisrõõmu on palju. "Star Wars", "Star Trek", "Wizard of Oz" ja nii edasi ja nii edasi - pila on kohati päris vaimukas. Muidugi on vaja osata ka keelt, sest radarite äramoosimine näiteks ei ole eesti keeles üldsegi nii naljakas asi teha.

Printsess Vespa ("Melrose Place'i" Daphne Zuniga) laseb koos robotinna Dot Matrixiga jalga iseenda pulmast ja satub kurja Dark Helmeti (Rick Moranis) ja president Skroobi (Brooks ise) plaanide keerisesse. Piigat päästma palkab papakunn kosmoseaferisti Lone Starri (Bill Pullman) koos oma lahutamatu sidekicki inimkoer Barfiga (John Candy). Edasi läheb kõik nii, nagi kahtlaselt sarnastes eepostes ikka, Pizza the Huti ja targa kääbuse Yogurti saatel. Ahsoo, läbi astuvad ka ahvid oma planeedilt ja John Hurt taaskord kõhust väljuva alieniga. Nalja saab tegelikult palju ja kuigi film ju iseenesest vana kooli efektiprodukt, ei hakkagi see kõik eriti närvidele, nad on sama head kui parodeeritavates endis.

Kettaga aga on natuke kehvad lood. Lõvilogoga MGM on tuntud selle poolest, et oma üüratust tagakataloogist pärit palade DVD-le viimisega erilist vaeva ei näe. Ka selle plaadi pilt on pärit juba ammu laserdiski jaoks tehtud transferist, seega mitteanamorfne ja üldse kehvem kui võiks. Kummaline on ka see, et nii dokjupats kui kommentaar on üsna mannetud ega kipu just vaimukusega hiilgama.

Lisaks on treiler sellel kettal konkurentsitult kõige kehvema heliga, mida kuulnud olen ja piltki pole suurem asi. Lisaks ei saa siit kettalt kätte ingliskeelseid tiitreid (CC olemasolu ei lähe arvesse).

Paar asja siiski ka plusspoolele - DVD-l leiduvad nii täis- kui laiekraanversioon. Päris head on ka menüüd, mis kõikvõimalikku totrust täis topitud kosmosejuhtpuldiks on kujundatud. Filmile lisaks ongi see kogu ketta naljakaim komponent.

Kellele film meeldib või kes ulmefänn, tasub asja vaadata. Kes kvaliteeti taga ajavad, leidku muud meelelahutust.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee