DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Perfect Blue /Manga Video/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 2. September 2001
.

"Perfect Blue" on Jaapani kinomultikas, millel visuaalsel poolel sarnasust nii "Laini" kui "Ghost in the Shelliga". See on ka mõistetav, sest mõlema tegijaid on ka siin osalemas. Film ise erineb tavalisest animefantaasiast üsna oluliselt. Tegelikult ongi see üks joonistatud mängufilm, sest midagi "multikalikku" siin tegelikult ei toimugi.

"Pop idol" (jah, Jaapanis paistab olevat selline amet!) Mima Kirigoel saab siiber olemast tibitrio Cham liige ja ta lahkub, et jätkata karjääri näitlejana. Kuid seebiooperiroll, millesse ta satub, kipub olema hoopis midagi muud, kui suhkrune lavalolita. Ja see ei meeldi endise Mima fännidele...

Kuigi mult on pisut liiga sakiline, on asi visuaalselt huvitav. Sisuliselt veel enam. Seda poolt aga lubas pikemalt arvustada Hiram, kes isegi poppmuusikaga puntras plikast loo teinud. Kui ta aega saab...

Disk - Pilt ja heli on kvaliteetsed, viimane siin otse loomulikult nii originaalse kui inglise keelde dubleeritud variandina. Lisaks leiduvad pildigalerii ja tegelaste tutvustused, lühiintervjuud tegijatega, paar muusikalist klippi ning mangavideote ja DVD-de promod. DVD-Romi poolel leidub 6 screensaverit, pildigalerii ja naljakas multimeediaprogramm, mis jaapani turule suunatud, videoklippe mängib ja igasugu pudinaid promob.

Üsna creepy film, mida kaanel nimetatakse psühholoogiliseks trilleriks. Pinevusfilmide austajail tasuks vaadata.


HIRAM arvab:

Kui Hollywoodi stsenaarsetest klišeedest on kõrini, peaks see film pakkuma mõnusat vaheldust. Ainult epiloogstseen on natuke ettearvatav, ülejäänud loos selliseid kohti naljalt ei leia. Ülesehitus on nii omalaadne, et tekkis kange tahtmine filmi aluseks olevat raamatut näha: ei kujuta hästi ette, kuidas ainult teksti toel lugu sedamoodi loopima saadakse.

Jaapani popkultuur on eurooplase perspektiivist üpris veider. Popstaarideks on kooliplikalikud, absoluutset süütust ning mingit spetsiifilist fetišeeritavat infantiilsust kehastavad noored naised, kes kõõrutavad moosiseid armastuslaulukesi, samas on publikuks täiskasvanud mehed. Omapäraselt silmakirjalik, kuna igasugune vabamoraalsem käitumine võib piigade karjäärile punkti panna, ent [laval] neilt eeldatakse [justnimelt] ülinappe lavakostüüme. Peategelastibi elukutsevahetusega kaasneb ohtralt stressi, sest tagasiteed ei ole, popiidoli staatus aga ei maksa näitlejakarjääri seisukohast midagi, ning mänedzheerijate käe all kipub õitsema hoopis endiste bändikaaslaste duo. Ja asjadest, mis juhtuma hakkavad, ei saagi aru, kus on reaalsus, kus meenutused, kus aina hullemaks arenev seebiooperiroll, kus pinges tibi koledad nägemused. Lisamaterjalist jääb mulje, et isegi jaapanlased ise ei saanud päris kõigele pihta. Tase igatahes, jääb meelde ja sunnib ajusid ragistama. Ja seda, kes selle jama taga on, te enne viimaseid minuteid ära ei arva.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee