DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Morrissey: iOye Esteban! /Warner Reprise Video/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 15. September 2001
.

Kes Briti poppmuusikaga vähegi kursis, teab, mis on The Smiths ja kuivõrd olulisel kohal asub see grupp sealmaa muusikaajaloos. Bänd on juba ammu laiali, Seppade laulja ja lüürik Morrissey aga jätkab soolokarjääri siiamaani.
Tema omaette tegemised ei ole küll enam päris samast puust kui koostöös Johnny Marriga loodud muusika, kuid superstaar ning kuulamist-vaatamist väärt isik on ta igatahes.

Tegelikult on see ikka üks päris hea plaat. Võib ju ka DVD kohta nii öelda?... Morrissey pole just tegelane, keda telekas väga tihti kohtaks, mistõttu minulgi suurem osa tema videoklippidest nägemata oli ja säärase kogumiku ilmumine üsna teretulnud sündmuseks sai. Hilisõhtune aeg, mille (loomulikult kõrvaklapid peas) päeval postist leitud DVD seltsis veetsin, sai ühteaegu nii nostalgiline kui naljakas. Sest neist klippidest leiab laulmisele lisaks nii mõnusat huumorit kui (otse loomulikult) pilguheite Stephen Patrick Morrissey isiklikku paralleelilma. Maailma, kus soengud ja inimeste olemine on kui viiekümne aasta eest kombeks, kus James Dean on jumal ja Oscar Wilde on ülempreester.

Paarikümmet Morrissey lugu järjest vaadata on tõepoolest päris huvitav elamus. Kuna nood hõlmavad enam kui kümmet aastat, on selge, et nii Mozzer ise, tema muusika kui klipidki on selle aja jooksul märgatavalt muutunud.

Vanemad videod ei erinegi eriti The Smithsist - pillimeeste seas on näha endisi bändikaaslasi, esimeses (ja eestimaiseski esituses kuuldud) loos ilmub Morrissey ise ekraanile alles video lõpusekundeil, hoides eelnenule sarnast madalat profiili. Hilisemad klipid asuvad aga juba varjamatult Morrissey isiku ümber keerlema, kõik muu saab talle vaid taustaks.

Samas ei kirjuta ju Morrissey ise muusikat, tema sulest on "kõigest" laulutekstid. Seetõttu on tema bändilgi videodes siiski üsna oluline koht. "My Love Life" kasvõi, kus kogu seltskond lahtises limos mööda Ameerika suurlinna sõidab, Morrissey mõtlikult roolimas ja semud ülemeelikult lõbutsemas. Hakka või uskuma, et Mozzer on oma saatemuusikud nende äärmiselt stiilsete soengute ja üldse välimuse põhjal valinud... Mis muidugi ilmselt nii ei ole. Kuid siiski - kogu bänd näeb oluliselt parem välja kui mistahes tiini- või homopopi ilueedide kamp.

Eelmainitud video on tegelikult ka üks parimaid, mis siin leida. Kuid on ka palju teisi, mis märkimist väärt. Kasvõi kontsertlõikudest koosnev "Will Never Marry", kus aina keegi lavale ronib ja kui mitte Mozzerit musitada, siis vähemalt kaelustada, kummardada või põlvitada püüab. Üsna muhedalt monteeritud muuvi. "Suedehead" näitab Mozzerit turistina James Deani radadel, "Interesting Drug" loomakaitsjana, suurem osa aga siiski lihtsalt poppstaarina. Viimane klipp - "Sunny" jõuab aga ringiga algusse tagasi - Morrissey asemel jälgib kaamera linnapargis lorutavaid noori, muusikagi on vahepealsest agressiivsest "andmisest" meloodilisse mõtlikusse tagasi pöördunud.
Nagu Warneril kombeks, ei ole ka see muusikaketas tegijailt just suurt pingutust jõudnud. Lihtsalt lood, mida jadana või menüüst valides käivitada saab, ei midagi muud. Tõsi küll, erinevalt näiteks The Smithsi kogumikust on siin võimalik ka laulusõnu ekraanile manada, mis säärase omanäolise artisti (ja nähtuse) puhul kindlasti plussiks on. See aga on tõepoolest kõik, mis lisatud. Kuid sellele vaatamata on tegu päris kvaliteetse muusikapaketiga - korralik pilt ja Linear PCM-heli tõstavad diski keskmise bitrate'i koguni 8,13 megabitini sekundis. Loomulikult ei ole ei stereoheli ega videost pärit pilt samast mastist tippDVD-dega, kuid lähtematerjal on ilmselt üsna adekvaatselt kettaks kohandatud.

Korralik videokogumik ühelt omapärasemalt persoonilt, kes Briti poppmuusikapeenralt eales sirgunud. Kellele Mozzer midagi tähendab, ei saa selle DVD omandamist kindlasti mitte kahetsema. Samas, tänuväärt DVD tegelikult iga asjahuvilise muusikakogusse.


Lood: 1. Everyday Is Like Sunday / 2. Suedehead / 3. Will Never Marry (Live) / 4. November Spawned A Monster / 5. Interesting Drug / 6. The Last Of The Famous International Playboys / 7. My Love Life / 8. Sing Your Life / 9. Seasick, Yet Still Docked / 10. We Hate It When Our Friends Become Successful / 11. Glamorous Glue / 12. Tomorrow / 13. You're The One For Me, Fatty / 14. The More You Ignore Me, The Closer I Get / 15. Pregnant For The Last Time / 16. Boxers / 17. Dagenham Dave / 18. The Boy Racer / 19. Sunny / (Credits)

Pikkus umbes 70 minutit.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee