DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Naked Poison /Universe/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 23. September 2001
.

Man (nagu ütleb karp) ehk Min (nagu ütlevad tiitrid) on noor mees, kelle elu pole lihtne. Vähe sellest, et ta suht' kole välja näeb, ta saab ka nii tööl kui kodus klobida. Tegelikult on ta selles oma piilumis- ja pildistamiskombega suuresti ka ise süüdi... Lisaks ei taha vanaisa teda kuidagi oma ravitsejatarkustega tutvustada, pidades Mini selle ameti jaoks kõlbmatuks.

Kui siis vanamees oma järjekordse mürgikatse käigus kogemata sureb, saabub Mini suur võimalus. Märkmete põhjal õpib ta ise segusid segama, ning kasutab neid siis nii oma vaenlastele kätte tasumiseks kui (ühtlasi ja otse loomulikult) tibide mõjutamiseks. Sest need pulbrid-tabletid ajavad nii kiima kui tekitavad sõltuvust ja mälukaid. Nii ta siis tegutseb, kuni tekivad laibad ja politseinikud...

Nagu kaanepilt aimu annab, ei ole antud film päris alaealistele suunatud. Sama kinnitab ka kiri tagakaanel. Samas ei ole see ka mingil juhul XXX-toodang. Esiteks on lugu selleks liiga hästi üles võetud ja monteeritud. Teiseks on lugu ise siin filmis kinkymate katketega võrreldes liig olulisel kohal. Ja kolmandaks ei näe siin tegelikult ei olukordi ega kehaosi, mida kodumaised telekanalidki ei pakuks. Midagi muidugi vilksab, kuid vaatamata hiinlaste kohati üpris harjumatule käitumisele ja otsekohesele dialoogile ei lähe asi tegelikult kunagi päris räigeks kätte. Täiesti vaadatav film, eriti visuaalselt, kuigi tükati ikka ka üsna aasialikult harjumatu ja imelik.

DVD-st. Tunnistan ausalt - see on esimene ketas, mille ma puhtalt kaanepildi pärast ostnud olen. Põhjus lihtne - Ang Lee "Crouching Tiger, Hidden Dragon" ilmus oma kodukandis DVD-le USA versioonist tervelt pool aasta varem, juba jaanuaris 2001. Ja otse loomulikult ei suutnud mina selle teadmisega kuid ilma DVD-ta enam edasi elada... [iroonia] Kuna aga teispoolt maakera oleks üheainsa DVD tellimine ilmselgelt ebapraktiline, püüdsin ma sellele veel paar diski seltsiks leida. Kuna kohalikud kettad tundusid tõeliselt odavad ja ainult martial artsi DVD-sid ka osta ei soovinud, sattuski kolmikusse see netipoe avalehel afisheeritud karp.

"Naked Poison" ongi üks täiesti tavaline Hong Kongi DVD. Hinnalt küündimas sinna kusagile 150 meie krooni kanti, on ta välimuselt oma hinnale vastav. Karp meenutab Amarayd, kuid on sellest kandilisem ja materjaliltki klass kehvem. Diski kinnitus on omapärane, kuid samas täiesti toimiv. Ümbrispaber on pisut kitsam kui vaja ja ilus oleks, vahelehte pole üldse, diskil olev pilt koosneb pigem erineva peegeldusastmega aladest kui värvipigmendist. Kõik see ei tähenda, et tegu oleks koleda DVD-ga, mitte seda. Kuid oma USA-Euroopa sugulastest odavama olemisega on ta küll.

Pilt ja heli siin kettal ei olegi tegelikult eriti hullud. On küll näha tolmu ja ka masterdatud tundub ta olevat mitte filmilindilt vaid videost, kuid vaadates see ei segagi - pilt on täiesti kõige muu telest tulevaga võrreldav. Ka heli, mis olevat mono, ei häiri imelikul kombel üldse mitte. Oma osa on siin muidugi ka päris modernsel aeglasebiidisel muusikal, mida võiks vahel isegi filmiväliselt kuulata.

Suur miinus on aga ketta käivitusprotsess. Mitmes keeles skrolliv piratismihoiatus ei lõpe ega lõpe... Ja kui lõpuks, siis asendub ta sama tüütava Dolby Digitali rongitreileriga. Kusjuures pleieri nupud on sel ajal blokeeritud.

Menüüdki on suht' lakoonilised. Peatükimenüü koosneb vaid ühest kaheksa pildikesega valikust, tõsi küll, need pildid liiguvad. Filmi enda treilerile on lisatud veel kahe loo lupsud: "Return to Dark" ja "Sworn Revenge", mis mõlemad tunduvad antud asjast ebahuvitavamad. Lisaks veel valikud - mandariini ja kantoni heliribad ning traditsionaalhiina, lihtsustatud hiina ja inglise keelsed tiitrid. Ongi kõik. Kui kummalise nimega nuppu "On Air", mis filmi käivitab, mitte arvestada.

Keda huvitab veidi haruldasem või kummalisem filmikraam, ei tasu otse Aasiast DVD-de tellimist karta. Asi täiesti toimib ja kui veab, leiab üsna odavalt päris huvitavat värki. Järgmine ostupeatus - Venemaa? Või India? Hoidku jumal selle eest...

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee