DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The Corrs - Lansdowne Road /Warner Music Vision/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 8. October 2001
.

The Corrsi huvilistel DVD-inimestel on vedanud. Juba praegu on selle grupi esinemisi võimalik vaadata koguni kolmel DVD-l. Ja vähe sellest - grupi hetke uusim album "In Blue" on saadaval ka ülihea heliga DVD-audio formaadis. Siinne ketas on küll "kõigest tavaline" video-DVD, millel 2000. aasta suvine The Corrsi kontsert kodusel Dublini Lansdowne Road staadionil, pealtvaatajaks 50 000 rahvuskaaslast.

Kuna alati on lihtsam kui midagi kõrval, võrdleksin ma antud DVD-d kohe teise The Corrsi üllitisega, kettaga, millel nende 1998. aasta Royal Albert Halli kontsert. Need esinemised on üsna erinevad. Aasta 2000 The Corrs rockib oluliselt rohkem, nii uuemad lood ku ka mõned varasemate seaded on hoopis käredamaks keeratud. Samas on näha, et tolleks ajaks on nelik ohtralt ringi tuurinud ja oma staaristaatusega harjunud, mistõttu on kõik ehk pisut liigagi kätte õpitud ja selge ja läbikalkuleeritud. Vanem etteaste mõjub igatahes kuidagi soojemalt ja emotsionaalsemalt. Olen seda ka ise tuvastanud, et bände nende algusaegadel hoopis huvitavam näha on. Stereophonics näiteks. Travisest ei tea, pole neid kuulsana näinud...

Algul kipub vaatamist häirima ka see, et pilt (ega ka tegelikult heli) pole kaugeltki nii perfektne kui Albert Halli kontserdis. Kogu asi näeb üsna filmilik välja, kuigi kahtlen, kas asi filmilinti võeti. Ilmselt on tegu siiski videoülesvõttega, mille pilt on suti udune ja värvid pisut ebarealistlikuks keeratud. Kõik see muudabki kontserdivaatamise eelnevast hoopis erinevaks kogemuseks. Vanema live'i üliterav pilt ja kristalne heli tekitasid pea täieliku kohalolekutunde, selle filmi pilt paigutab aga vaataja pigem kõrvalseisjaks, kes viiekümne tuhande kohalolnu elamusest takkajärgi osa saada püüab.

Mis tegelikult ei tähenda, et Lansdowne Roadi kontsert kehvem oleks. Kuigi laulud on suures enamuses samad, on siin mitmeid huvitavaid detaile. Kasvõi lugu "No Frontiers", kus muidu Andrea varju jääma kippuvad Caroline ja Sharon oma solistivõimeid näitavad. Üldse, selles kontserdis saavad kõik Corrid ka päris mitmeid pille proovida. Ja vähemalt klahvpillide taga on nad ilmselt kõik võrdselt virtuoossed.

Kuid kontsertfilm pole sugugi kõik siin kettal. Lisaks leiab loo "Breathless" videoklipi ja kaks kontsertvõtet Fleath 2000 festivalilt, viimased pakuvad ka ketta parimat pilti. Ja peale selle ilmselt huvitavaim osa - dokfilm "The Corrs - In Blue", mis, nagu nimigi ütleb, bändist tolle albumi ilmumisaegse ülevaate annab. Lisaks lookatketele ja esinemisklippidele saab siin ka lihtsalt näha, mis mulje Corrid väljaspool lava jätavad. Loomulikult on nad sama võluvad ka lihtsalt jutustades, kuigi Andrea ehk pisut ehmatavalt nõialik... :-) Huvitav on märgata, kuivõrd erinevad on õdede-venna aktsendid - kui Andrea keel on üpris posh, siis teiste jutus on iiri aktsenti hoopis enam tunda.

Nüüd DVD-st. Esmalt välimus. Seekord on Warner oma muusikaketta UK-s ohtalt kasutamist leidvasse läbipaistvasse Amaraysse pakendanud. Iseenesest päris kena, seda enam, et kaane tagaküljele trükitu avatud karbist läbi kumades bukletile konkurentsi pakub. Küll on aga kummaline kujundus. Ma ei suuda aru saada, miks, aga kõik The Corrsi DVD-d on üsna kehvalt kujundatud. Või vähemalt on kehvapoolne see pildimaterjal, mis kujundajal kasutada on olnud. Pooled fotod on kas videolindilt pärit või muidu udused-imelikud, mistõttu kogu kest eriti atraktiivne välja ei näe. Ja arvestades piltidel kujutatud nelikut on see ikka üks päris kõva saavutus.

Tegelikult peaks aga siinkohal rääkima võib-olla hoopis kõrvalisest asjast - hinnast. Sest see, kuis DVD omale hinnasildi saab on ikka üks päris müstiline protsess.

Tundub, et see on ikka väga suures osas videofirmade suva. Pole mõtet puudutada kohalikke hinnanumbreid, ma ei näe mingit põhjust, miks nad meie palkade juures nii suured on, nagu nad on. Või miks DVD-d üleüldse VHS-ist kallimad peaksid olema. Kasvõi seesama The Corrsi DVD, mida ka meie poed müüvad - poole tuhande krooni kanti jääv hind on ikka ilmselgelt üle pingutatud ja arvata võib, et lolle, kes selle hinnaga DVD-sid ostavad, ülivähe. Seega on ka müük olematu ja seega ei ole ka videofirmadel erilist plaadimüügihuvi.

Mina ostsin oma DVD Austraalia netipoest. Täpselt sama 2.-6. tsooni Pal-DVD, mida müüakse ka UK-s ja Eestis. Sellesama, mille eest meil küsitakse ligi viissada krooni ja rikkal britimaal 20 naela. Mina maksin selle eest koos 1/6 postikuludega 319 krooni. Ja seda ilma igasugu kupongide või hinnatrikkideta.

Keda The Corrs huvitab või kes lihtsalt mõnd meeldivat muusikalist DVD-d omandada soovib, võib selle kontsertketta ligi võtta küll, saab pealekauba pisut taustateavetki. Kel aga esmakordne The Corrsi DVD-ga tutvumine plaanis, soovitaksin pigem viimase peal pildi ja heliga DVD-d "The Corrs live at the Royal Albert Hall St. Patrick's Day". Aga vaadata kõlbab kindlasti ka siinne.

Lood: Introduction / Only When I Sleep / The Right Time / Joy Of Life / Forgiven Not Forgotten / What Can I Do / No Frontiers / Runaway / Haste To Wedding / Secret Life / Love To Love You / Queen Of Hollywood / Dreams Intro / Dreams / I Never Loved You Anyway / Lough Erin Shore / Closer / So Young / Toss The Feathers / Credits
Boonusmaterjal: dokfilm "The Corrs - In Blue", video "Breathless" ja kaks kontsertsalvestust "Irresistible" ja "No More Cry".

Pikkus - kontsert umbes 87 minutit, lisamaterjal umbes 37 minutit.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee