DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
2001: a Space Odyssey /MGM/

Autor: Ivar l Kommentaare: 41 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 12. October 2001
.

Stanley Kubricku ulmeepos, milles oma aja kohta uskumatute silmamoondustrikkide läbi kosmosemasinad Straussi saatel keerlema pandi, on muidugi filmiklassika. Siiski on see tähtteos nii võimatult aeglasetempoline eepos, et mina seda igatahes vaadata ei suuda. Juba algab ta ebanormaalselt, peale filmikompanii logo on ekraan mitu minutit pime ja pillimehed tegelevad kaootilise kääksutamisega...

Kuni tolleks hetkeks juba oma mõistuses kahtleva vaatlejani paiskuvad kõigile tuntud gigantlikud sümfooniahelid ja ahvid lastakse Aafrika avarustele esimest tööriista leiutama. Ja sellest edasi kuni eelmainitud rakettideni kulub veel umbes sama palju aega kui tolleks teekonnaks ka tegelikult läks, nii umbes paar miljonit aastat.

Kuna asi on filmiks vormistatud aastal 1968, olen ma üsnagi veendunud, et kogu värk on mõeldud mõne droogi, näiteks LSD mõju all tarvitamiseks. No ma tõesti tahaks näha inimest, kes on võimeline valedetektoril kinnitama, et on selle ühe soojaga suutnud absorbeerida. Mina igatahes jäin magama.

Disk - Pildi kvaliteet ei ole kiita. Vanadus ei ole õigustus, viimasel ajal on ilmnenud viimase peal pildiga veelgi vanemaid tükke. Ka ei saa antud ketas boonuskraamiga kiidelda. Midagi seal siiski ju on ka, paar treilerit ja Artur C. Clarki loeng. Ka seda saab kasutada uinumiseks.

Praktiline investeering, see DVD.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee