DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
L.A. Confidential /Warner/

Autor: Ivar l Kommentaare: 1 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 12. October 2001
.

Nii stiilset ja head filmi on üleüldse võimalik üliaruharva üle elada. Keda vähegi huvitavad kriminaallood, neile on see film just nagu loodud. Keda huvitavad kinotükid, kus mõni möödunud ajaperioodidest elusaks on elustatud, ka neile on see film. Ning neile, kes lihtsalt väga head kino naudivad, just neile inimestele on see film tehtudki.

Viiekümnendate aastate Los Angeles. Linn, kus lõputud apelsiniaiad, suisa silmnähtavalt kasvavad inimsõbralikud odavate pereelamute rajoonid ja muidugi imepaik Hollywood lubasid kõigi unistuste täitumist. Samas on see linn, kus pinna all elas oma elu ka karm ja kuritegelik maailm. Lugu jutustabki ajast, mil eelmine sealne peamees rajalt maas ja uus hierarhia veel võrsuvat narkobisnist ja muid tavasfääre oma võimu alla saanud pole. Selles olustikus teevadki oma tööd nii tärkava tabloidinduse pioneeri kehastav Danny DeVito (ühtlasi ka üks antud filmi produtsente) kui ka kolm politseinikku (Kevin Spacey ja austraallastest uustulnukad Guy Pearce ja Russell Crowe), kellel kõigil selles suures mosaiigis oma koht ja oma asi ajada. Kuid elu ei ole lihtne ja ei ole sirge ja selge ka piir politsei ja allilma vahel.

Vaatamata sellele, et tegu pesuehtsa megakompanii rahastatud ettevõtmisega, on see filmitükk oma hingelt siiski pigem loojate visioone ideaalselt elustava sõltumatu kino näide. Tavapärasest erinevalt ei ole siin turuvankri ette ju rakendatud ühtegi megastaari. Kuigi Oscarivõitja Kim Basinger loomulikult särab, on tegelasi palju ja kes neist see pea on, ei ole selge ja ei ole olulinegi. Kõik nad teevad omi osi hästi, mis on üks ilmne tegur, et kogu film niivõrd tervikliku ja usutavana mõjub.

Seda, et tegijate jaoks ei ole asi lihtsalt üks järjekordne tööots, näitavad kõik sellel kettal leiduvad lisamaterjalid. Rezhissöör Curtis Hanson suisa kiirgab oma intervjuukatketes armastust tolle loo ja tolle ajajärgu vastu. See, kuivõrd erakordne oli James Ellroy romaani tee ekraanile, on juba iseenesest äärmiselt huvitav lugu ja selle kohta (nagu ka tegevuskohtade ja toimumisajastu kohta) leidub sel kettal hulgaliselt materjali. Raamatu ekraanile toomine ei ole kunagi lihtne ülesanne, eriti kui tegu on keerulise ja teksturaalse looga. Siiski on seekord asi ka autori enda arvates erakordselt hästi õnnestunud. Ja ta ei paista mehena, kes asjatud komplimente loobiks.

DVD või mitte, see film on ka videokassetil siinmail saadaval. Jumala eest, kui pole näinud, vaadake. Te ei kahetse, garanteerin.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee