DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Heat /Warner/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 12. October 2001
.

Michael Mann on mees, kes oma kätega tegi valmis ühe kaheksakümnendate aastate ikooni - teleseriaali "Miami Vice". See on lugu tavalistest Ameerika pollitseinikest, kes kannavad valget pintsakut, elavad jahtlaevas, peavad lemmikloomana alligaatorit nimega Elvis ja sõidavad ringi Ferrariga. Ka "Heat" on sama mehe tehtud. Ka "Heat" räägib tavalistest Ameerika politseinikest. Kes aga kõike eelmainitut ei tee.

Minu jaoks oli DVD-lt tolle filmi vaatamine esmakordne ja seetõttu tavapärasest huvitavam elamus. Kusjuures päris meeldiv selline. Ausalt öeldes ootasin ma sellest krimieeposest veidi teistsugust värki. Midagi lavastatumat ja ülespuhutumat - elust suuremaid tundeid, kannatusi ja vihkamist. Ja muidugi aeg-luubis tulevärke, mis purustaksid lisaks kõigele sellele, mida tavaliselt USA kinotükkides purustatakse, ka kogu vähese ülejäänu.

Aga tuli välja, et see film ei olegi "Face/Off". Asi on oluliselt vingem ja keerulisem. Mann, kes pole mitte ainult rezhissöör, vaid on loo ka kokku kirjutanud, on võtnud piisavalt aega, et tegelased kolmemõõtmelisteks elavateks inimesteks kohendada. Sellisteks, kellel eelnev elu ja motiivid kõige kordasaatmiseks, mida nad saadavad, täiesti olemas on. Ja kes seetõttu ka filmivaatajale korda lähevad, olenemata sellest, kummal pool seadust antud isik istub.

Ausalt öeldes oleks ikka päris suur saavutus, kui film, milles peategelasi kehastamas Al Pacino ja Robert De Niro, oleks saast. Nende tüüpide tase on ikka selline, et kommentaarid on liigsed. Kui nood mehed koos, esimene politseniku, teine peapätina, kaamera ees on, ei jäänud vist teistel tegijatelgi muud üle kui ülesanded unustada ja olukorda nautida.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee