DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Mummy /Universal/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 12. October 2001
.

Kui Hollywoodil ideed otsas, pühitakse seal sageli tolm mõnelt vanalt asjalt ja püütakse see uuesti filmilindile üles võtta. Ka siinne film on üks selliseid ettevõtmisi. Kolmekümnendatel aastatel linale jõudnud, õudusklassikasse kuuluv ja Boris Karloffi poolt kehastatud taaselustunud muumia pani omal ajal aluse mitte ainult balsameeritud peategelastega linateostele, vaid paljuski õudusfilmizhanrile üldse. Ja nüüd siis leiti, et aeg on küps asjast uuem ja tänapäevasem variant vändata.

Tavaliselt on see halb idee. Seekord aga saadi ausalt öeldes asjaga üsna hästi hakkama. Kuigi antud tükk sisuliselt küll üheks võimsalt valmistatud, kuid siiki "vaese-mehe-Indiana-Jonesiks" kisub, võib ajalooteadmisi unustades ja mõningaid venimisi, ebaloogilisusi ja arvutisiledusi andestades asja täiesti nautida. Eriti suvel ja eriti kui asjale ootusteta peale lennata.

Nautida võib asja ka DVD-lt, sest pilt ja heli on mõlemad päris kobedad. Tegelikult on sel moel isegi etem asjaga tutvuda, sest kinos millegipärast kohmakaina tundunud detailid tähelepanelikul ülevaatamisel tegelikult päris veatud paistavad. Muidugi, suur ekraan kuluks koduski ära... Ja nagu ikka, on Universali kollektsionäärikettal filmivälist kraami kasvõi kahe jalaga segada. Olles nüüdseks näinud nende kolme "Collectors Editon"-sarja kuuluvat

DVD-d (lisaks "12 Monkeys" ja "Dragonheart"), tuleb tõdeda, et see nimetus on ilmselt absoluutselt kindel märk, et diskil on filmile lisaks ohjeldamatult materjali. Kommentaar, kompuutriefektide dokfilm (peaaegu tund aega pikk!), väljajäetud stseenid, spetsefektide areng, screensaverid, arvutikraam, paarile "Mummy" omale lisaks veel ka kahe uue "Universali" filmi treilerid ja muu värk - kõik see annab tegelikult päris pikaks ajaks pudi ja nosimist, nodi ja pusimist.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee