DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Charlie's Angels /Columbia/TriStar, maaletooja GP Eesti/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 17. October 2001
.

Kaugetel seitsmekümnendatel Soome TV-d vaadanud inimesel ei ole ilmselt raske vastata küsimusele, millised telesarjad tollest ajast esmalt meenuvad. "Muppet Show", "The Love Boat", "Happy Days" on ilmselt esimeste seas. Ja "Charlie's Angels", too mesine ja naljakalt naiivne seriaal kolmest supertibist, kes soengut segistamata salapärase Charlie ülesandel kuitahes kõva kurikamba rajalt maha võttis.

Nunnu ja campy sari, mille sarnased kaheksakümnendail tuli kui Vändrast noidsamu ja mis pikkamisi kuid kindlalt lõpuks oma külgetõmbe minetasid. Kuid inglite ajal oli maailm veel must-valge, ameeriklased muidugi valged, punased mustad ja see, et mõni kopraonu naeratusega miljonär vabal ajal eluga riskides pätte jälitada võtab, ei tundunudki nii väga tobeda ideena.

Siinne inglilugu ei ole aga telesari. See on moodne, sajandivahetuse popkornifilm, kus kaamera keerleb, pommid plahvatavad ja kolm nähtamatutele trossidele riputatud tibi teevad tulirelvadeta tuule alla moodsatele küber- ja kosmoseajastu kurjamitele. Ja muidugi ei lähe ka nende soeng seejuures rohkem sassi kui väljakutsuv aeg-luubis peaheide hetkega tagasi korrigeerida lubab.

Loomulikult põhineb käsilolev kinotükk tol vanal sarjal, produtsentki sama. Nagu ka sisu - salapärane miljonär Charlie, kellest näha-kuulda vaid krapist kostuv hääl (nii sarjas kui filmis John "Dünastia" Forsythe), annab esindaja Bosley (Bill Murray) kaudu kolmele eradtektiivineiule järjekordse keerulise krimipähkli pureda. Seekordne kolmik - Drew Barrymore (üks filmi produtsente), Cameron Diaz, ja Lucy Liu saab ülesandega sama hästi hakkama ja näeb seejuures loomulikult sama hea välja kui eelkäijad. Ja seda viimast ei väsita otse loomulikult ka eksponeerimast.

Põhimõtteliselt võiks säärase filmiga ikka päris kõvasti rappa põrutada. Kuid õnneks on "Charlie inglite" tegijad algusest peale omaks võtnud campy ja lustaka keel-põses suhtumise. Ja see teadlikult retrolik ning ülepingutatud, kuid samas siiski stiilne stiliseeritus teebki antud filmist tegelikult ühe päris korrliku meelelahutustüki. Sellise, mis tegelikult "põugib funni" kogu maskuliinse "äkshoni" üle, kuid on samas just säärasena ka täiesti tarbitav. Polegi vast väga kerge siht saavutada...

DVD - esmalt negatiivsest. Tundub, et paljud DVD probleemid, sealhulgas ka siinsel ilmnenud kohatine navigeerimisvõimetus on seotud vigase krüpteeringuga. Kuidas muidu seletada, et crackitud DVD (jah, ma vaatasin lisamaterjale kõvakettale kopeeritud DVD-lt) töötas ilma igasugu probleemideta. Samas, ausal moel asju diskilt vaadates oli võimatu mõnda alammenüüsse üleüldse jõuda...
Aga jõuda tasub, sest lisasid on küll ja veel. Lavastaja kommentaar, lisaks täiesti korralikud klipid kostüümidest, tegevuspaikadest, aktsioonist, efektidest ja aasialikest traaditrikkidest, lisaks veel kiidulaul lavastaja McG-le - kõik see kokku päris hea mitukümmend minutit videomaterjali. Treilereid on viis, kolm neist teistele filmidele, videosid kaks - Apollo 440 ja Destiny's Child, jääkstseene kolm. Ja lõpuks pakutakse vaadata ka mõningaid muhedaid ebaõnnestumisi, mis filmi tiitreid vaadanuile ilmselt küll juba tuttavad. Kuid naljakad sellegi poolest.

Eluterve suhtumisega üles võetud absoluutselt puhas meelelahutus. Ei midagi surematut, kuid tõele au andes on antud loo stsenaarium üle nii mõnestki hoopis enam haibitud asjast. Ja kui siia lisada kolm kena ja alatihti kostüüme vahetavat trimmis tibi, siis mida ühelt meelelahutustükilt veel tahta.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee