DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Girl, Interrupted /Columbia/TriStar, regioon 5/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 4. November 2001
.

Memuaaridel põhinev tõestisündinud lugu pajatab 18-aastasest Susanna Kaysenist, kellel diagnoositakse "borderline personality disorder" - vaimne häire, mis annab tüdruku vanemaile põhjuse ta psühhiaatriahaiglasse saata.

On ta aga üldse haige? Kes teab. Igasuguse huvi puudumine oma tuleviku suhtes on ju kummaline küll, samuti nägemused, trimpamine ja tabletine enesetapukatse. Samas tundub, et Susanna vajaks pigem mõistmist ja motivatsiooni kui arstiabi.

Claymoore, haigla, mis mõnekümne minuti kaugusel tüdruku kodust, ei osutugi eriti inimvaenulikuks. Kirjanikukalduvustega neiu leiab sealt sõpru ja vestluskaaslasi nii saatuskaaslaste kui personali seast. Olles toeks teistele, kes tõepoolest ravi vajamas, saavad ka tema enda asjad hoopis selgemaks. Ja kes teab, äkki tuligi see kõik talle lõppkokkuvõttes kasuks?...

Winona Ryder, kes ka filmiloo produtsendiks, teeb siin ilmselt ühe oma karjääri parima rolli. Muidugi, tal on ka tavalisest hoopis enam, mida mängida, kipub ta ju muidu tihtipeale vaid tumedasilmseks ilutsevaks inglikeseks jääma. Siin on ta aga ahelsuitsetav tibi, kel emotsioone servast serva ette kanda.

Kuigi Ryder on tase, on filmi parim osatäitja siiski hoopis Angelina Jolie. Too megababe näitas siin, et lisaks superheale välimusele on ta ka tõepoolest hea näitleja, naiskõrvalosa Oscar läks igatahes õigetesse kätesse. Lisa, too agressiivne ja mässav sotsiopaat, kes oma kaaskondlasi terroriseerib, kuid samas paradoksaalsel moel Susanna tervenemisele enam kaasa aitab kui keegi teine, on tõeliselt elus ja arenev inimene. Jolie tegelaskuju ümber kipubki tegelikult mitte vaid haiglaelu, vaid kogu film keerlema.

DVD - nagu kaks eelnevat, on seegi pärit Columbia/TriStari 5.regooni ketaste seast. Kusjuures kõik, mida sai öeldud eelmiste kohta, kehtib täpselt ka selle kohta siin.

Ketas on iseenesest taas kord kena ja kvaliteetne, just nagu kõik Columbia DVD-d. Menüüd on küll venekeelsed, kuid päris maitsekad ja tõenäoliselt üsna samasugused kui mistahes muu regiooni DVD-l leiduvad. Ka lisamaterjale on nende taga mitmeid - siit leiab kõik tavapärased lisandused, nii treileri, dokfilmikese kui ka lavastaja James Mangoldi kommentaaririba. Lisaks on ka hulk välja jäetud stseene, mis antud juhul tõpoolest läbi vaadata tasub - neist saavad nii tegelaste taustad kui toimuv suure jupi selgemaks. Ei tahaks lavastajaga vaielda, võib tõesti olla, et filmis oleks nad liialt rütmi lõhkunud. Kuid siiski on film nendeta pisut vaesem. Muuseas, vaadata saab noid stseene ka lavastaja selgituste saatel.

Kuna see DVD pakkus mulle kauaoodatud võimaluse film lõpuks ära näha, ei tahakski tegelikult kriitikat külvata. Kuid siiski - ka siin DVD-l ei saa originaalheli inglise subtiitrite saatel näha. Kui lihtsas ajaviiteloos "Zorro" see nii väga ei segagi, siis säärase üsna nüanssirikka ja vahel ka päris vaikse dialoogi jälgimiseks oleks tiitrid ikka üpris oluliselt abiks olnud. Kangekaelselt ekraanile kleepuv vene tõlge tõepoolest pigem segab kui aitab.

Hea film, mis igal juhul vaatamist väärt. Kuid näha tasub seda ainult säärasel kujul, kus ka dialoog lõpuni arusaadav. Kel inglise või soome keel parem kui vene, tasub küll pigem 1. või 2. regiooni diskiga tutvuda.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee