DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
American Pie Unrated /Universal/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 18. November 2001
.

Tundub, et igal kümnendil lööb Hollywoodist üle omamoodi pubekafilmide hiidlaine. Seitsmekümnendal sai ühe seesugusega tuule tiibadesse isegi George Lucas, kaheksakümnendail keksis säärases kinolinale Madonna. Üheksakümendatel paiskus kinodesse tohutu hulk tiiniõudukaid, mis lõpuks iseenda parodeerimisse sumbus. Kuid olgem ausad, üks tõeline pubekafilm ei keerle ei õuduse ega draama ümber. Tõeline tiinifilm on komöödia ja selle teemaks S E K S.

Just siuke on ka "Ameerika õunapirukas", mis vastab täpselt mõlemale kriteeriumile. Neli keskalõpule lähenevat sõpra on kohutavas mures, kuna vastassooga pole asjad veel nii kaugel kui ilmselt võiks. Ümberringi liigub nii tõelisi kui bluffivaid eakaaslastest isaseid, mistõttu kompleksides kamp otsustab teema tõsiselt ette võtta. Viimaseks tärminiks saab kevadpidu ehk brom, mis üleüldse, kui filme uskuda, tundub USA tiinimütoloogias olevat Normanidia maaletõusu või siis vähemalt iseseisvussõja mõõtu ettevõtmine.

Tegelikult on "American Pie" päris hea film. Ilmselt tutvustamist vajava suure hulga tegelaskujude tõttu käivitub asi veidi konarlikult, kuid kui hoog sees, on lugu täitsa lahe. Naljad on naljakad, arhetüüpsed tegelaskujud pakuvad pisut äratundmisrõõmu isegi siinmaisele ja ka stoori ise ei tekita piinlikkust. Ja mida siis ühelt komöödialt veel tahta.

Osatäitjaid on siin tõepoolest palju ja ette lugeda pole neid vast mõtet. Kõige muhedam ongi tegelikult hoopis üks eakamaist asjaosalisist, peategelase, pirukapilastajast Jimi (Jason Biggs) papa (Eugene Levy), kes kõigest väest nii-öelda lahtisest uksest sisse murdes pojakest allvööasjades harida püüab. Tuttavatest nägudest astub ette ka "Buffy the Vampire Slayer"-sarja Willow ehk Alyson Hannigan flöödimängijast geeki Michelle'ina ja ilmselt tutvustamist mitte vajav Mena Suvari kooritips Heatherina. Ja muidugi ei tahaks mainimata jätta ka brünetti kaunitari Shannon Elizabethi, kelle vabameelne vahetusõpilane Nadia filmi anatoomilise silmarõõmu eest edukalt hoolitseb. Poisterahvad saavad kah oma osadega korralikult hakkama, kuid nende nimed vajavad meelde jätmiseks siiski veel mõnd mainimist väärt etteastet.

Universali "Collector's Edition" sarja DVD-sid olen korduvalt kiitnud, on see ju juba formaadi algusaegadest peale tipptasemel diske pakkunud. Ka "pirukas" pole erand, vaat et vastupidi. Anti ju sellest filmist välja koguni kaks DVD-d, mõlemad lisakraamist pungil. Üks neist sisaldamas R-reitinguga kinovarianti, teine aga Unrated-versiooni, mis kuuldavasti pisut lisastseene sisaldamas. Kohati on variantides erinevus täiesti olemas. Filmi kuulsaim koht - too pirukapilastamine - toimub kinoversioonis, kui treilerit uskuda, kööginurgas nahistades, siinse ketta variandis aga kõhuli köögilaual. Lisandusi on veelgi, nendest täpsema ülevaate saamisks soovitan netist üles leida mõne sealse võrdlusarvustuse.

Ketas on tõepoolest kopsakas. Kommentaariribas osaleb lisaks vennastepaarile lavastaja Paul Weitz / produtsent Chris Weitz ka käsikirjutaja ja kolm peaosalist, mistõttu, just nagu arvata võibki, on selle salvestamisel olnud lusti laialt. Kaks ja pool minutit jääkstseene aga midagi ülinaljakat ei paku. Kuid ega pole kaugelt kuiviklikud needki.

Oma alateema lisades on muusika. Soundtrack-CD promoklipp läheb sujuvalt üle grupi Tonic looks "You Wanted More". Lisaks leiab filmis kõlavad hulgalised lustigrunge (jee! minu välja mõeldud uudissõna!!! :-) lood ka suisa omaette menüüst, kus koguni 22 neist otsekohe filmist leitavad, kuulatavad ja identifitseeritavad on. Hea idee, mida võiks musarohketes filmides teinegi kord kohata. Täpselt samasugune menüü laseb otse ligi ka kahekümnele kuumemale killule.

Muu värk on tavapärasem. Treileri, biograafiate ja DVD-Rom materjalide kõrvale soovitab Universal veel mõnda oma DVD-d, "The Blues Brothers", "American Graffiti" ja "Animal House" on ka treileritega varustatud. Eraldi on välja toodud veel kaks reklaamrulli, mis uuemaid kinotükke promomas - Jim Carrey tõsisemat sorti komöödia "Man on the Moon" ja Ethan Hawke'i "Snow Falling on Cedars". Esimene neist kuulsa koomiku Andy Kaufmani elust pajatav ja teine visuaalselt väga ilus David Gutersoni romaanil põhinev ilmselt sõjajärgne ajastudraama.

Korraliku ketta kujuline muhe komöödia.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee