DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Bedazzled Special Edition /20th Century Fox/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 18. November 2001
.

Elliot on loll. Mitte "päris" loll, sel juhul ei saaks ta siiski teha tööd, mida ta teeb - ta on nimelt arvutiasjanduse telefonikonsultant. Aga loll ta on, seda tüüpi loll, kes ei anna endale aru, kuivõrd kohatult ta käitub ja kuivõrd ta seejuures kaaskondlastele närvidele käib.

Selliseid inimesi on ka päriselt olemas. Olen ise näinud, kuidas hirmunud vanapaar püüab meeleheitlikult bussis nr.18 just sisenenud ja neile ilmselgelt isiklikult tuttava Maie Parriku tähelepanu mitte endale tõmmata ja igaks juhuks üleüldse nähtamatuks muutuda. Mis neil ka õnnestus.

Aga ma kaldun kõrvale. Ühesõnaga, ka Elliotist hoiavad kõik kolleegid eemale. Ime siis, et ka tema unelmate daam Alison (Frances O'Connor), kellega koos 4 aastat töötatud, ei tea ega tahagi teda teada. Elliot aga sooviks nii-nii väga just risti vastupidist...

Sekkub Elizabeth Hurley kuju võtnud Saatan ise, kes Elliotile (Brendan "Mummy" Frazer) hinge müümise eest seitset täitunud soovi pakub. Elliot on nõus. Kuid loomulikult on igas soovis väike "kala" ja ei rikkus, kuulsus, tundlikkus ega mõistus-taiplikkus too soovitud tulemust. Lõpuks jõuab ka Elliotile kohale, et tegelikult ta noid soove ei vajagi. Ja nii edasi ja nii edasi, kuni saabub filmi vääramatult õnnelik lõpp.

Film on tegelikult kohati päris naljakas ja tõestab veenvalt, et Frazeril on välimusele lisaks ka piisavalt sarmi ja näitlejavõimeid, et vedada välja nii aktsioonis kui komöödias. Tema kohati tõesti tasemel ümberkehastumisvõime ongi kogu filmi parim osa, eriti latiinost narkoparun ja päiksetõusust pisaraini heldiv punapeast sensuaalnohik. Liz Hurley aga, vaatamata kopsakale fetishgarderoobile, tegelikult eriti veenvana ei mõju. Ja kui viimseni aus olla, kipub ka loo lõpp juba paar tundi peale vaatamist meelest unuma. Mis vast aimu annab, et mingi surematu klassikatükiga siin siiski tegu pole.

DVD - Foxi spetseditsioon on tavapärasel tasemel. Anamorfne pilt oleks tegelikult võinud ka parem olla - liig palju on paista kompressioonist tulenevat edge enchancementi. Boonuste poolelt aga pakub DVD vast kõike, mida säärasest kettaks pressitud kergest meelelahutusest oodata oskaks.

Peategelase soovirollidele vastavalt kohe algul neljaks eri kujunduseks jagunev menüü viib tegelikult lõpuks samade linkideni välja. Kolmele helile (Dolby Digital 5.1 ja inglise ning prantsuse Dolby Surround) lisaks on siin kuulata kaks kommentaari - ühes lavastaja Harold Ramis ning teises Hurley ühes produtsent Trevor Albertiga sõna saamas. Dokfilm, milles samuti Liz Hurley teejuhiks, tundub takkajärgi isegi ehk tempokam kui film ise. Siis on siin 5 treilerit, üks neist soundtrackile ja kolm telesse, THX-testid, pildigaleriid, pikendatud kossulõik, kostüümidisainiklipp, paar orkestriklippi ja peidetud "lihavõttemunana" stseen, kus Elliot ebaõnnestunult sex, drugs & rock'n'roll elustiili proovib. Tuleb tegijatega nõustuda - pisut ehk liiga ropp ja agressiivne lõik ei haaku eriti ülejäänud filmiga, mistõttu on ka mõistetav, et see lõppvariandist välja jäeti.

Komöödia, mis kõlbab vaadata küll.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee