DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Traffic /USA Home Entertainment/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 18. November 2001
.

Minu teadvusse jõudis lavastaja Steven Soderbergh mõne aasta eest, kui sattusin ilma eriliste ootusteta kinno tema "Out of Sighti" vaatama ja üllatusin nähtust vägagi meeldivalt. Kuigi tegelikult oli ta tuntud tegija juba enne (varasem "Sex, Lies and Videotapes" on päris tuntud film), on ta siiski alles viimase aastaga tõusnud tõeliste USA tipprezhissööride sekka.

On ju äärmiselt ebatavaline, kui üks mees jõuab samal aastal lavastada kaks kiidetud filmi ja seepeale konkureerida parima lavastaja Oscari viie kandidaadi seas iseendaga. Aga just sellega sai hakkama Soderbergh - nii tema aastal 2000 linastunud "Erin Brockovich" kui "Traffic" olid üpris prominentselt aasta parimate filmide seas kuldmehikesi noppimas.

Huvitav on seejuures, et mõlemad filmid on tugeva dokumentaalse tagapõhjaga. "Traffic", mis põhineb briti peaaegu samanimelisel dokumentaalseriaalil ("Traffik", ka DVD-na saadaval), näitab läbi paljude inimeste narkoäri haaret. Mehhiko politseinikud ja bisnesmanid, USA valitsuse narkoametnik ja tema junkiest teismeline tütar, FBI agendid ja vahele jäänud pisisuli, kinni kukkunud narkoparuni kaasa ja mehhiklasest palgamõrvar - kollaazhilaadne ja päris pikk film suudab osavalt toone ja tempot kasutades mööda loovida säärase suure tegelaskonnaga loo põhikaridest ja anda sealkandis toimuvast päris hea pildi. Ja tegelikult panna vaataja mõtisklema säärase võitluse mõttetuse üle. Kahjuks.

Näitlejaskond on muljetavaldav, on ilmselt tõsi, et nüüdseks sooviks Soderberghi filmis pea iga hollywoodlane üles astuda. Pole vast mõtet neid kõiki siinkohal ette lugedagi, vast vaid niipalju, et mõnigi teada nägu teeb tuttavast ja tavapärasest erineva etteaste.

DVD ei ole just nii impressiivne, kui säärase auhinnatud loo kohta oodata võiks. Peamine, mis puudub, on lavastaja Soderberghi (kes ju ühtlasi ka operaatoriks) kommentaar. Kuid midagi siiski on. Päris mitu treilerit, sealhulgas miskipärast saksakeelne, fotogalerii ja dokfilm "Inside Traffic", mis ilmselt puuduvat kommentaari leinavaile pisut lohutust pakub. Helipoolelt on siin DD 5.1-le lisaks ka Dolby Surround, mis kirjade järgi õhtuseks/vaiksemaks kuulamiseks optimeeritud. Kuna film on osaliselt hispaaniakeelne, on võimalus vaid neile lõikudele inglise tiitrid lisada. Muidugi on olemas ka variant kogu filmi tiitrite saatel vaadata, seda ka hispaania ja prantsuse tõlkes.

Korralik, tempokas ja pikk film, mis ka mõtlemiseks ainet pakub. Isiklikult arvan küll, et niipea filmi teistkordselt vaadata vast ei jaksaks, mistõttu on tegu ideaalse laenutusdiski ja -filmiga.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee