DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The Big Hit /(Columbia/TriStar, maaletooja GP Eesti) regioon 2/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 18. March 2002
.

Melvin Smiley (Mark Wahlberg) on meeldiv ja tagasihoidlik noormees, kes ei suuda taluda kui keegi temast halvasti arvab. Seetõttu elab ta sügavalt üle agressiivse videolaenutaja ähvardusi, seetõttu on ta lasknud hulgal inimestel endale mugavalt pähe istuda. Üks neist on juudist kihlatu Pam (Christina Applegate) oma suguseltsiga, teine tumedanahaline armuke Chantel (Lela Rochon) oma salapeikaga ja kolmas kolleeg Cisco (Lou Diamond Phillips) oma ülbusega. Kõik nad on varmad Melvini heasüdamlikkust süümekateta oma kasuks kasutama ja tema raske tööga teenitud pappi oma tasku nihverdama. Melvin, nagu ka kolleegid Cisco, Crunch ja Vince, teenib hästi - ta on nimelt palgamõrvar...

Ühel päeval organiseerib alalises rahahädas Cisco väikeseks lisatööks pisikese inimröövi. Kui aga selgub, et jaapani magnaadi röövitud tütar Keiko (China Chow) on nende endi bossi Parisi (Avery Brooks) ristitütar, on tõsine kuri karjas. Loomulikult korraldab Cisco seepeale süüdlaseks semu Melvini, kelle koju tibi varjule on viidud. Samal ajal, kui kättemaksuaktsioon tuure kogub, istub too pahaaimamatult köögis ja vaaritab kinniseotud Keikoga koshertoitu. Seejuures jõuavad mõlemad veel ka vastastikku ära armuda...

Mõnel filmil lihtsalt ei vea. Kui "The Big Hit" oleks linastunud aastakese hiljem, oleks tast saanud ilmselt päris korralik kassatükk. Kuid aprillis 1998 oli "Matrixini" jäänud veel pea täpselt aasta, mis tähendab, et plahvatuslik huvi kõige vähegi Hong Kongi laadse vastu oli veel tulevik. Seetõttu jäi ka see iseenesest täiesti korralik meelelahutusfilm, mis nii hiinlasest lavastaja tehtud kui sealkandi stiilis aktsiooni sisaldamas, piletiostjate väärilise tähelepanuta. Siiski, need kõigest 13 miljonit, mis tegemiseks kulus, teenis ta ju USA kinodes siiski kahekordselt tagasi. Hea ehk seegi.
DVD-l pole sarnaselt filmiga samuti suurt viga. Super Jewel Case'i pakendatud plaat sisaldab päris hea pildiga filmi ennast ja pisut ka lisakraami. Heli on inglise (DD5.1 ja DS) ja saksa (DD5.1) keeltes, tiitreid lisaks veel kolmeteistkümnes endisest idablokist Skandinaaviani. Lisade seas on treiler, mõned jääkstseenid, lavastaja Kirk Wongi kommentaar, peaosaliste biograafiad ja algaegade ketastele iseloomulik DVD kui uue koduvideokandja ülevoolav promoklipp.

Korralik meelelahutusfilm, kus aktsiooni ja huumorit just parajas koguses annustatud. Vaatamata loo mõnele üsna uskumatule aspektile on ta siiski päris lustakas ja toimib kui kellavärk. Mulle igatahes meeldis tüki rohkem kui nii mõnigi hoopis enam haibitud aktsioonilugu. Mõnus meelelahutus.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee