DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Blood: the Last Vampire /Manga,regioon 2/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 17. June 2002
.

Aasta 1966. Jaapanis asuvas USA sõjaväebaasis Yokota Air Force Base toimub midagi kummalist, mitmed sealsed inimesed on kahtlasel kombel surnud. Salapärase organisatsiooni ülesandel saabub baasi Saya, traditsioonilist koolivormi kandev tibi, eesmärgiks end kohalikus ameerikalikus koolis sisse seada. Ja ühtlasi vajadusel oma vahe samuraimõõk käiku lasta - surmade taga on nimelt inimkesta pugenud ja verd imevad chiropteran-koletised, kes tuleb iga hinna eest hävitada...

Kuigi traditsioonilisel moel pliiatsi ja paberiga animeeritud, on "Blood" suuresti arvutifilm. Kogu värvimis- ja monteerimistöö on tehtud arvutis, sealsamas on sündinud ka osa tegevuspaiku, metroo ja lennuväli näiteks. Õnneks on seekord traditsiooniline- ja kompuuteranimatsioon silma riivamata üheks toimivaks tervikuks ühendada suudetud. Seda isegi nii, et film näeb äärmiselt stiilne välja, värvi- ja valgusrezhii sealhulgas ja eriti. Kvaliteet pole muidugi ka mingi ime, on ju filmi taga Production IG, legendaarse "Ghost in the Shelli" valmistanud stuudio. Tolle loo lavastaja Mamoru Oshii oli seekord vaid konsultandiks, lavastas juba "Akiras" animaatorina osalenud Hiroyuki Kitakubo. Ka filmi joonisstiil on väga meeldiv ja erineb oma realistlikkuses oluliselt suuremast osast animest.

Kogu filmil ongi ainult üks suur puudus - pikkus. "Blood" on nimelt kõigest 46 minutit pikk! Seetõttu lõpeb ta juba enne, kui vaataja tõsisemalt sisse elada jõuab. Tegelikult mõjubki "Blood" pigem kui teleseriaali pilootosa - pannakse paika sümpaatne peategelane, paisatakse ta sündmustesse ja lastakse tal järjekordsed vampiiripaharetid seibideks raiuda. Kolmveerand tunniga on kõik läbi, vaataja jääb lisa ootama... mida aga ilmselt ei tulegi. Muuseas, lüheldane pikkus ei võimaldanud USA kinodeski linastunud lool ka esimesele täispika animatsiooni-Oscarile kandideerida.

DVD on välja andnud briti päritolu Manga, üks esimesi firmasid, mis jaapani animefilme muule maailmale tutvustama asus. Kuigi nende kettad on tavaliselt üsna askeetlikud, on seekordne päris korralik. Menüüd on ilusad ja mõnevõrra isegi animeeritud. Kuna film on juba originaalis suures osas ingliskeelne, siis loomulikult pole seekord eraldi jaapani heliriba vajagi. Kaheksaks stseeniks jagatud filmi on võimalik kuulata nii Dolby Surround kui Dolby Digital 5.1 helidega, kuues keeles tiitrid sisaldavad lisaks inglisele ka Skandinaavia keeli.
Mis pilti puutub, siis see on tõepoolest hea. Kohati ehk pisut küll pehme, kuid see on tõenäoliselt taotluslik, mingeid kompressioonidefekte siin igatahes ei kohta. Pole ka ime, sest lüheldase loo korralikuks kodeerimiseks on ju ruumi enam kui küllalt.
Lisamaterjalidest leiab paarikümneminutise ja intervjuurohke "The Making of" dokumentaali, mis kahjuks igavavõitu, kuid paljastab siiski pisut tolle kompuutris sündinud filmi tekkelugu. Veel on siin väike pildigalerii (mis küll oluliselt kehvem kui mistahes stoppkaader filmis endas) ja Mangale tüüpiline treileritemiks. Ning lõpuks arvutiosa, sealhulgas paar väga kvaliteetset desktop-pilti, screensaver ja treiler.

"Blood" on teostuse poole pealt päris perfektne film, ka vampiiriloole hädavajalik atmosfäär on siin täiesti olemas. DVD on samuti korralik ja kvaliteetne. Kui ainult film ise tiba pikem oleks...

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee