DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The Cell - Püünis /Kinowelt, maaletooja GP Eesti, regioonid 2 & 5/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 17. June 2002
.

Catherine Deane (Jennifer Lopez) on psühholoog, kes tehnika viimast sõna kasutades koomapatsientide lõpmatutes unenägudes liigub ja neid elule tagasi püüab veenda. Kui hilinenud politseioperatsioon perversse mõrvari Carl Stargheri (Vincent D'Onofrio) oma kodust koomas leiab, pöördub FBI agent Peter Novak (Vince Vaughn) abipalvega Deane'i töökohaks oleva instituudi poole. Mehe kodust leitud materjalidest on nimelt selge, et tema on ka järjekordse neiu kadumise taga. Ainus võimalus automaatselt veega täituvasse klaaskarpi suletud ohvrit õigeaegselt leida näib olevat Catherine'i ja kurjategija alateadvuste ühendamine...

"The Cell" on järjekordne kriminaalpõnevik, kus kurikaelaks lapsepõlvetraumade poolt väärastatud mõrvar. Pisut ehk küll tavapäratum selline, sest süüdlane ju algusest peale teada ja kogu film pöörleb pigem nii tema tegude tagajärgede kui põhjuste alaeadvusest õngitsemise ümber. Lisaks võib suuresti alateadvuse urgastes toimuvat lugu isegi ulmefilmiks nimetada... Kuigi tegevuspaigaks ju muidu igati tänapäevane tavamaailm.

Film on vaieldamatult mõjus. Imekombel ei häiri ka iseenesest ju mitmes mõttes üsna uskumatu sisu. Ka lihaskiude meenutavates kostüümides unelinkimismasinas kõlkuvad peategelased ei mõju sugugi nii totralt, kui võiks arvata. Siiski jääb stoori suti õhukeseks ega küüni näiteks säärase sünge meistriteose kui "Se7en" tasemele.

Filmil on siiski üks suur pluss - visuaalia. Muusikavideodest tuntud Tarsemi lavastajadebüüdis on, mida vaadata. Loo veider unenäomaailm sisaldab üpris irreaalset kraami on tõepoolest nagu mõnest eriti stiilsest painajast pärit. Isegi niivõrd, et tegelikult ei ole peale filmi läbimist mingit soovi seda niipea uuesti näha. Kuid see on puhtalt morbiidse teema ja selle mõjusa vormistuse süü - varjatud kaamerate ees vääramatult veega täituvas klaaskambris piinlev ohver on näiteks tõepoolest liigagi naturalistlik. Unenäostseenide osas on film aga siiski tõeline maiuspala. Kuigi, ega needki just kerge meelelahutus ole.

DVD, millest siinkohal juttu, pärineb küll Saksa firma Kinowelt kaudu kusagilt Kesk-Euroopast, kuid on siiski originaalse New Line'i ketta vääriline. Ehk teiste sõnadega, lisasid on piisavalt ja pilt-heli enam-vähem korralikud. Enam-vähem, kuna posterisatsioonidefekt on sellelgi Pal-kettal tihti märgatav. Meile siin on aga ehk isegi olulisem see, et kaane järgi otsustades on tegu taas ühe eesti keelt sisaldava DVD-ga. Ja nii ongi, kümne tiitrikeele seas on ka eesti.

Lisakraami on siin tõepoolest ohtralt. Lavastaja kommentaar on informatiivne, kuid piinarikka ja ülitugeva indiapärase aktsendiga ette kantud. Omaette heliriba on ka Howard Shore'i muusikal. Siis veel kõigi põhitegijate filmiloetelud, 8 jääkstseeni, kaks treilerit, kuue spetsefektirohke stseeni lähivaated ja iroonilisevõitu pealkirjaga dokumentaallugu "Style as Substance: Reflecitions on Tarsem", kus loomulikult peamiselt lavastaja kiitmisega tegeldakse. Peale selle on siin veel interaktiivne empaatiatest ning põhjalik jutt inimaju ehitusest ja tegevusest. Üllataval kombel leiab kohe peamenüüst ka ühe peidetud üllatuse - selleks on New Line'i "The Lord of the Rings" triloogia esimesena välja käidud treiler, milles vilksamisi ka tulevaste filmide katkeid näha. Igatahes meeldiv üllatus.

"Püünis" on päris huvitav kinotükk, mis õnneks oma tänapäeva tehnoloogia seisukohalt ju üsna uskumatu loo suuremate tõrgeteta ära suudab jutustada. Kuigi film teemalt üpriski rusuvavõitu, on Tarsem siiski sedavõrd paljulubav lavastaja, et üks vaatamiskord mööda külgi maha küll ei jookse. Eestikeelselt DVD-lt seda enam. Minu andmetel on küll antud ketas maaletoojal kahjuks läbi müüdud, kuid mõnes asisemas laenutustes võib teda vast ehk veel kohata.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee