DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Harry Potter And The Sorcerer's Stone /Warner/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 7. August 2002
.

Fantaasiafilm lastele, mis - täpselt, nagu teine samasugune lugu, "Spider-man" - on igati hea ja huvitav, kuni peategelane oma kohta otsib ja ühes vaatajaga elu-oluga tutvub. Siis aga... "Harri Potter ja Nõiakivi" lõpuots oli igatahes üpriski ebahuvitavalt filmiks muudetud ega pakkunud kaugeltki nii palju põnevust kui alguspool.

Vaieldamatult on Potteri raamatute edu meie audiovisuaalse meelelahutuse ajastul omaette fenomen. Ja kuigi tädiautor J. K. Rowling on suure osa ideid mujalt kokku laenanud (sarnasus kasvõi Neil Gaimani "Books of Magic"-sarja Tim Hunteriga on liiga suur, et olla juhus), on nende edu igati positiivne. Mina isiklikult pole raamatuid küll lugenud, seetõttu hindan ka filmiversiooni ainult tolle enda toimivuse seisukohast. Ja pean nentima, et ehk on sel siiski pikkust liiga palju, kipub teine kohati lohisema. Ja ega Chris Columbus endast just tipplavastaja muljet jäta. Pigem on ta lihtsalt korralik käsitööline, kes küll toimuva ära fikseerib, kuid pinevust, põnevust ja aktsiooni just väga kaasakiskuvalt ekraanile tuua ei oska.

DVD on topeltplaat ja ega talle suurt midagi ette heita ei oskakski. Kui, siis ehk seda, et lastele pakutud interaktiivse ringikondamise kõrval oleks ehk siiski võinud ka filmifriikidest ostjaskonnale mõelda. Seitsme luku ja riivi tagant leiab küll siit ka nii mõnegi jääkstseeni, kuid pealiskaudse ja promomaigulise telesaate kõrval on see ka pea kõik, mis filmi loomisloost pajatab. Kuuldavasti küll on Columbusel plaan kunagi ka filmifriikidele suunatud spetseditsioon kokku panna, kuid see on alles kauge ja udune tulevik.

Harry Potteri esimene film on lastele vaieldamatult meeldiv meelelahutus ja kui teda sellisena võtta, siis ei ole talle ka peale liigse pikkuse suurt midagi ette heita. Eks ta suure inimese jaoks küll natuke õhukeseks jääma kipu... Kuid see polegi suurte inimeste film. Tore lugu ju siiski. Ja võlu-London oli viimase peal.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee