DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Heavenly Creatures /Miramax/Buena Vista/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 9. December 2002
.

"Taevalikud olendid" on sõrmusetriloogia lavastaja Peter Jacksoni film. Siin on ta oma esimestelt kuulsust toonud radadelt suundunud pisut tõsisemasse ainevalda, võttes aluseks tõestisündinud loo kahes Uus-Meremaa üüratu fantaasiaga teismelisest plikast, nende veidrast sõprusest ja selle üsnagi verisest lõpust. Ei, nad ei läinud riidu, nad lihtsalt pandi peale ühe tibi ema ettekavatsetud tapmist eraldi vanglatesse. Ühest tibist tuli suurena muuseas kuulus krimikirjanik.

Film on tõepoolest väga hea, ei jää muud üle kui kriitikutega nõustuda. Jackson on paljuski tibide päevikutel ja kaasaegsete mälestustel (kõik see tegevus toimus viiekümnendate alul) põhineva loo üles võtnud visuaalselt vägag huvitavalt. Loomulikult on ka käsikiri tõeliselt tasemel, pakkudes loos leiduva paratamatu vägivalla kõrvale tõeliselt mahlakat ja matsakat huumorit. Nüüd, peale "Sõrmuse vennaskonda" on ka huvitav näha, et paljuski on sealt tuttav visuaalne leidlikkus ja ülivoolav kaameratöö juba Jacksoni varasemateski filmides täiesti olemas.

DVD on hinnalt odav ja askeetlik ja Miramax. Vägisi kumab läbi soov Jacksoni nimega kiirelt raha teha - lisasid siin peale treilerite, millest enamus hoopis muudele filmidele, polegi. Kuid vähemalt on film ise lõikamatu, 109-minutine versioon, kusjuures päris kvaliteetne. Igatahes ei oska mina pildile-helile küll midagi ette heita ja olen tolle DVD-ga ka sellisena rahul.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee